Veterinarijos centras Vilniuje apie šunis kamuojantį mėšlungį

Šuo ant kilimoKaip ir žmogus, jūsų šuo gali kentėti dėl mėšlungio sukeliamų skausmų. Veterinarijos centras Vilniuje primena, kad mėšlungis – tai nevalingai užsitęsęs raumens ar raumenų grupės spazmas, kuris jūsų augintiniui gali sukelti daug skausmo. Jei matote, kad šuo kenčia dėl mėšlungio, augintiniui reikalingas masažas. Tačiau nepamirškite elgtis itin švelniai ir atsargiai, kadangi net ir pačiam ramiausiam šuniui gali nepatikti, kad liečiama itin skausminga vieta.

Kas sukelia mėšlungį?

Jei šunį sutraukė mėšlungis, daugelis gyvūnų pakelia skaudančią galūnę, kai kurie gali pradėti kaukti ar inkšti, kristi ant grindų. Tiesa, aiškių taisyklių čia nėra, kadangi kiekvienas gyvūnas gali elgtis skirtingai. Mėšlungį gali paskatinti įvairios priežastys, tačiau paprastai su šia problema susiduriama, kai bandoma su šunimi sportuoti, gerai nežinant augintinio poreikių ir nesirūpinant tinkamu racionu. Neretai mėšlungio skausmą šuo pajunta, kai jam reikia įvykdyti kokią fizinę užduotį, pavyzdžiui, posūkį. Mėšlungis gali atsirasti ir dėl dehidratacijos (paprastai – karštomis vasaros dienomis) arba dėl senų traumų, kurios nebuvo tinkamai išgydytos. Veterinarijos centras teigia, kad raumenų spazmus paprastai sukelia pernelyg intensyvi fizinė veikla, šuns išsekimas, dehidratacija, didelis šaltis, netinkamas deguonies patekimas į raumenis, pieno rūgšties kaupimasis, inkstų sutrikimai, per didelis baltymu ir per mažas kalcio kiekis.

Ką daryti, jei šuo kenčia dėl mėšlungio spazmų?

Jei pastebėjote, kad šuo kenčia dėl mėšlungio, augintiniui atlikite masažą, kuris padidina kraujo tekėjimą į pažeistą vietą, tuo pačiu pagerindamas šios vietos aprūpinimą deguonimi. Spaudžiamieji prisilietimai sumažina skausmą, o suaktyvėjusi kraujo apytaka padeda iš raumenų pasišalinti pieno rūgščiai. Tiesa, jei šuo nuo mėšlungio kenčia gana dažnai, būtina apsilankyti veterinarijos klinikoje, kad specialistas apžiūrėtų jūsų augintinį ir pasakytų, ar gyvūnas nekenčia dėl kitų sveikatos problemų. Kartais prireikia ir klinikinio masažo, skirto mėšlungio sukeliamiems spazmams atleisti.

Nors tam tikrais atvejais mėšlungio išvengti nepavyksta, nereikėtų pamiršti prevencinių apsaugos priemonių. Dažniausiai mėšlungį sukelia netinkamai parinkta fizinė veikla ir kalcio trūkumas. Nepamirškite, kad prie fizinio krūvio augintinį reikia pratinti palengva, neskiriant iškart intensyvių treniruočių. Kad išvengtumėte dehidratacijos, prieš ir po treniruotės augintiniui reikia duoti švaraus vandens. Jei augintinis kenčia mėšlungio skausmus dėl kalcio trūkumo, rekomenduojama augintiniui duoti kalcio bei magnio papildų arba riboti baltymų kiekį mitybos racione.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *