Kaip išsirinkti vertimų biurą?

Renkantis vertimų biurą reikia būti labai atsargiems, nes nuo vertimo biuro profesionalumo dažnai priklauso daugelis dalykų tokių kaip: užsakovo reputacija, jo bendradarbiavimas su užsienio klientais ir galiausiai sėkmė užsienio rinkose.

vertimų biurasVertimų biuras (profesionalus) užsakymus privalo įvykdyti per tam tikrą, tikslų nustatytą laiko tarpą, tekstas turi būti išverstas laikantis visų stilistikos normų ir laikantis terminologijos ir žinoma vertimai privalo būti taisyklingi ir be klaidų.

Vertimų biurą išsirinkti nėra lengva, nes užsakovas net ir gerai įvaldęs užsienio kalbą negali teisingai įvertinti vertimo kokybės, nes vertimų biuras ne tik išverčia bet ir pritaiko tekstą užsienio rinkai. Norint gauti aukštos kokybės vertimą užsakovas privalo labai kruopščiai rinktis vertimų biurą arba vertėją, bet iš pradžių reikia žinoti kas yra aukštos kokybės vertimai.

Kas yra kokybiškas vertimų biuras?

Nepriklausomai nuo to kokios rūšies vertimus Jums atliks vertimų biuras, jų yra keletas: (techniniai vertimai, medicininiai vertimai, publicistiniai vertimai, meniniai ir juridiniai vertimai), išverstas tekstas privalo turėti tam tikrus parametrus pagal kuriuos būtų galima nustatyti vertimų biuro darbo kokybę:

Vertimų biuro kokybiškumo parametrai:

  • Vertimo tikslumas
  • Informacijos pertekliaus nebūvimas
  • Dokumentų stiliaus išlaikymas
  • Vertimo stilistikos išlaikymas
  • Gramatikos, sintaksės ir kalbos į kurią verčiama punktuacijos išlaikymas.

Kaip išsirinkti vertimų biurą ar vertėją?

Įvedus užklausą „vertimų biuras“ į Google, paiškos sistema pateikia daugybę rezultatų. Kaip iš viso šio kiekio vertimų biurų išsirinkti vertimų biurą kuris darbus atliks sutartu laiku ir kokybiškai, ir kas geriau atliks vertimą vertimų biuras ar savarankiškai dirbantis vertėjas?

1. Netaupykite ant vertimų biuro profesionalumo.

Vertimų biurą reiktų rinktis pagal tai kiek galite išleisti ant vertimo, ir nesistengti sutaupyti t.y. jei radote vertimų biurą kurio kaina Jums yra įkandama neieškokite dar pigesnio, nes po to gali tekti gailėtis. Reiktų paminėti, kad į vertimų biuro paslaugas yra įskaičiuota ne tik vertimų kaina, bet ir suteikiamos garantijos (vertimų biuras įsipareigoja atlikti vertimą laiku ir kokybiškai)

Vertimų biuras taip pat yra suinteresuotas, kad Jūsų vertimas būtų atliktas kokybiškai, dėl to kad nebūtų sugadinta vertimų biuro reputacija. Dėl to vertimų biurai investuoja daug laiko ir pastangų darbuotojų atrankai, tam kad vertimai būtų nepriekaištingi.

Renkantis vertėją, o ne vertimų biurą Jūs negausite tiek daug garantijų dėl to yra patartina bendradarbiauti su vertimų biuru nes jie dirba šį darbą ilgai ir turi sukaupę dideles vertėjų duomenų bazes.

2. Atkreipkite dėmesį į vertimų biuro ir jo internetinės svetainės išvaizdą

Renkantis vertimų biurą taip pat reiktų atkreipti dėmesį į jo estetinę išvaizdą ir jo autoritetą internetinėje erdvėje. Visų pirma reiktų pasižiūrėti ar vertimų biuro internetinė svetainė yra atnaujinama reguliariai, ar lengvai galite rasti informaciją apie tam tikrą vertimų biurą, ar yra smulkiai aprašyta už ką ir kiek turėsite sumokėti ir už ką reikia mokėti papildomai.

Atvykus į vertimų biurą atkreipkite dėmesį į darbo atmosferą, darbuotojus, atsakymo į Jūsų klausimus greitį visa ši informacija jei būsite apdairūs gali Jums padėti padaryti sprendimą renkantis vertimų biurą.

3. Pasitikslinkite už kokias paslaugas mokėsite vertimų biurui

Vertimų biuras dažniausiai nustato kainą atsižvelgdamas į verčiamą dokumentą ir jo apimtį. Įprastai kaina yra skaičiuojama už vertėjo puslapį (1680 spaudos ženklų be tarpų) o vieno puslapio kainą prasideda nuo 39 Lt + PVM priklausomai nuo kalbos į kurią yra verčiama.

Vertimų biuras dažniausiai į bendrą kainą įtraukia ir papildomas paslaugas kurios užtikrina vertimo kokybiškumą tai: teksto redagavimas, maketavimas, taip pat klientui pageidaujant didelio tikslumo vertimų biuras gali perduoti jūsų teksto vertimą gimtakalbiui vertėjui kuris dar kartą peržiūrės Jūsų vertimą.

Vertimų biuras Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje – Mažas pasaulis bendrauja tik su aukštą kvalifikaciją turinčiais vertėjais. Taip suteikdami savo klientams aukštos kokybės vertimo garantiją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *