Pasirūpinkite vaikų saugumu, kai jie važiuoja dviračiais

Šiandien nuostabi saulėta diena, tad kas gali būti geriau, nei pasivažinėjimas dviračiu? Dviračiai yra mėgstami tiek suaugusiųjų, tiek vaikų. Tačiau prieš išsitraukiant savo dviratį iš garažo, vertėtų susimąstyti apie saugumą juo važiuojant. Ypač tai pasakytina apie vaikus, kurie dar neturi tokių stiprių važiavimo dviračiu įgūdžių kaip suaugusieji.

vaikiski dviraciaiVaikiški dviračiai – tai pramoga, be kurios nepraeina jokia vaikystė. Važiuoti dviračiu mėgsta kiekvienas vaikas, tačiau tiek važinėjant, tiek dar tik besimokant važiuoti reikia būtinai pasirūpinti saugumu. Lietuvoje tikrai pasitaiko nemažai atvejų, kada į ligonines plūsta tėveliai su vaikais, po įvairių važinėjimosi dviračiu traumų.

Dažniausia trauma – tai galvos trauma. Vaikas krenta nuo dviračio ir susitrenkia galvą, kas gali labai pakenkti jo smegenims. Todėl niekada neleiskite savo vaikui važiuoti dviračiu be specialaus šalmo. Jis suteiks puikią apsaugą kritimo atveju, tik būtinai parinkite šalmą tiksliai pagal vaiko galvos formą – kad nebūtų per laisva ar per ankšta. Pirkdami šalmą, konsultuokitės su pardavėju – jis tikrai padės išsirinkti tinkamiausią. Tinkamas šalmas turi dengti kaktą, palaikantys diržai turi būti tvirti, todėl labai svarbu tinkamai juossureguliuoti, kad šalmas nenukristų. Pasitaiko atvejų, kai vaikai spyriojasi ir nenori šalmo. Tuomet reikia pasitelkti gudrybes ir nupirkti kokį įdomesnį šalmą, pavyzdžiui, mėgstamos vaiko spalvos, o galbūt net su jo mėgstamais animaciniais personažais. Ant šalmo taip pat galima klijuoti įvairius lipdukus.

Taip pat patikrinkite ar:

  • Dviračio sėdynė yra tinkamame aukštyje;
  • Ar vairas ir ratai sandariai ir tvirtai laikosi;
  • Įsitikinkite, kad stabdžiai puikiai veikia;
  • Ar tinkamai suteptos grandinės;
  • Ar padangose netrūksta oro.

Kai vaikai važiuoja dviračiu, parinkite jiems ryškius drabužius. Batus geriau uždėkite be raištelių, kad jiems atsirišus jie neįsivyniotų į ratus.

Važiuokite kartu su vaiku ir mokinkite jį visų eismo taisyklių. Vaikas, matydamas Jus kaip pavyzdį, greitai mokysis ir po truputį taps atsakingas ir gerai važiuojantis dviratininkas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *