Sugriežtinus reikalavimus, keičiasi statybų rinka

Individualių namų statybos srityje dirbantis Petras pasakoja, kad po to, kai prasidėjo griežtinimai su energinio naudingumo klase, statybų rinka šiek tiek pasikeitė. Kalbiname Petrą ir prašome jo papasakoti, kokius pokyčius jis jaučia.

Kaip žmonės, galbūt jūsų klientai reagavo į šiuos pokyčius, į tai, kad dabar reikalingas jau aukštesnis energinio naudingumo sertifikatas?

Kokį namą rinktis? Kuris ekonomiškiausias?Sakyčiau, kad labai įvairiai. Daugiausiai neigiamų atsiliepimų girdėjau iš vyriausios kartos, o jauni žmonės, kurie dar tik pradeda gyvenimą, kažkaip gana pozityviai vertina šitą pasikeitimą. Man atrodo, tie vyresni jau yra pripratę prie to, kad jiems nuolat kažkas griežtinama, jie visą gyvenimą gyvena su tais kylančiais naujais reikalavimais ir be šviesos tunelio gale. Be to, jie tiesiog jau nebemato jokios ateities, ir net tie patys motyvai, dėl kurių iš esmės tas sugriežtinimas yra padarytas, jų nedomina. Tuo tarpu, jaunesni suvokia, kodėl yra naujas energinio naudingumo sertifikatas. Jie supranta, kad ne vieni gyvena planetoje, kad gal dar bus gyvi, kai čia po 50 metų gyvens jų vaikai ir vaikų vaikai. Jie sako, kad pasaulis vienas, kad reikia stengtis ne tik dabar pabėgėliams padėti, bet ir galvoti apie ateities kartas. Jeigu tie nauji reikalavimai padės išsaugoti aplinką, gamtą, tai tikrai reikia ir stengtis jų laikytis. Taip tikrai mąsto labai daug žmonių, esu tą pastebėjęs.

O kaip realiai keičiasi jūsų, kaip statybininko darbas?

Kad būtų tokių žmonių, kurie suskubtų iškart šiltinti savo senus namus ar jų stogus, tai nepastebėjau. Tikrai nedaug kas užsiima tokiais dalykais, nes pagrinde turbūt visi tikisi, kad čia kažkas kitas padarys tuos pokyčius. Juo labiau, kad ir nebūtina tiems visiems su senesniais namais dabar skubėti kažką daryti. Juk žmonės neturi prikaupę pinigų visiems įstatymams vykdyti, kuriuos tik valdžia sugalvos. Na, o kalbant apskritai apie naujas statybas, tai be abejo, kad beveik visi žmonės dabar jau iškart renkasi kokybiškesnes medžiagas, būtinai šiltina ir stogą, ir sienas, ir labai gerai apgalvoja namo projektą. Iš esmės daug kas priklauso nuo to, kaip tu nuo pat pradžių projektuoji namą, todėl čia net nebūtinai kažkam kažkas daugiau kainuoja. Manau, viskas gerai ir žmonės, kurie yra protingi, tikrai tinkamai šitą paskatinimą išnaudos, o mūsų ateities kartos, gal net patys mes, galėsime džiaugtis šiltu ir žaliu pasauliu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *