Mitai supantys rūkymą

Rūkymas rūkymas… Apie šį procesą žino bene visi. Daugeliui jis toks malonus, kad jau ilgus metus negali atsisakyti noro į plaučius įtraukti cigaretės dūmą. Na, kiekvienas žmogus renkasi jam labiausiai patinkantį gyvenimo būdą. Rūkymas irgi tam tikras stilius, kuris vieniems yra tiesiog didelis malonumas, kitiems procesas, kurio jie labai norėtų išvengti, tačiau, deja, nepavyksta. Elektroninės cigaretės pristatomos, kaip rūkymo alternatyva, tačiau ji nekenkia organizmui. Na, bent jau iki dabar tai labai akcentuoja mokslininkai. Ar tai tiesa, turbūt sužinosime tik po kokių 10 metų, kuomet pasireikš pirmieji žmonės su įvairiausiomis elektroninėmis ligomis. Kol kas šis rūkymo būdas akcentuojamas kaip vienas iš saugiausių.

SmokeshopRūkymas yra apipintas mitais, dėl kurių būtent iki tol nerūkę žmonės griebiasi cigaretės. Baisiausia, jog jomis mėgaujasi vis jaunesnis žmonės. Nors šie mitai seniai jau paneigti, tačiau žmonės net nepasistengdami išsiaiškinti tiesą ir tikėdami draugų nuomonėmis griebiasi cigaretės.

  • Rūkymas ramina nervus. Informacija visiškai netiksli, nes rūkymas dažniausiai būna paaštrėjusių nervų pagrindinė priežastis. Paprasčiausiai nikotinas blokuoja centrinę nervų sistemą ir žmogus netiksliai jaučia nikotino daromą poveikį organizmui.
  • Rūkymas – lieknina. Ypač tarp jaunų panelių egzistuojantis mitas. Paprasčiausiai rūkymas tam tikra prasme užgožia norą valgyti, taigi žmogus vietoj to, kad griebtų bandelę ima cigaretę ir taip lieka nepavalgęs. Cigaretės nelieknina.
  • Cigaretė padeda sušilti. Vien todėl kad vyksta degimo procesas žmonės dažnai mano, jog cigaretės padeda sušilti šaltą dieną. Arba, pavyzdžiui, kai stovite stotelėje ir laukiate autobuso. Klaidingas požiūris, nes ji toli gražu nėra laužas. Tačiau psichologiškai su savimi kartais sužaisti pavyksta.
  • Labai daug žmonių rūko ir niekas neserga. Kartą per metus galima interneto platybėje rasti reklamą, kurioje žvalus senolis sako: „Visą gyvenimą rūkau ir puikiai gyvenu“. Tabako pramonė stengiasi. Tai vienas variantas iš milijono. O juk kasmet miršta šiltai milijonų žmonių vien todėl, kad negalėjo atsisakyti rūkymo malonumą. Tada bent jau džiaukitės modernia cigarete. Elektroninė cigaretė nėra pasyvaus rūkymo dalis.

Šie mitai sulaužyti jau seniai, tačiau vis dar atsiranda mergaičių, kurios pradeda rūkyti, nes mano, kad joms tai padės suplonėti. Gaila, kad teisinga informacija nepasiekia visuomenės ausų. Dabar bent jau elektroninės cigaretės gali būti puiki alternatyva. Pasinaudokime ja.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *