Ką reikia žinoti apie šiltnamio įsirengimą?

siltnamiaiŠiltnamio sodininkystės reikalavimai yra vienodi visuose regionuose – nesvarbu, kur Jūs gyvenate. Visiems augalams vienodai reikia maistinių medžiagų, vandens ir apsaugos nuo įvairių vabzdžių kenkėjų. Šiltnamiai reikalauja visiškai kitokios priežiūros nei kiemo sodai. Skirtumas tas, kad šiltnamyje Jūs galite kontroliuoti temperatūrą, drėgmę, dirvožemio vėdinimą, derlingumo lygį ir šviesos srautą. Ši aplinkos kontrolė suteikia Jums daugiau laisvės, bet tuo pačiu ir daugiau pareigų. Turėdami šiltnamį, Jūs turite pasirūpinti šiais veiksniais:

  1. Temperatūros reguliavimu. Net ir turint gerai suprojektuotą šiltnamį, lauko temperatūra gali būti tokia šalta ar vėjuota, kad vis tiek reikės papildomai pasirūpinti augalų šiluma. Esant karštam orui, šiltnamio vidus gali per daug įkaisti, todėl reikia pasirūpinti ir specialiais ventiliatoriais, orlaidėmis. Jei šiltnamis yra sujungtas su gyvenamuoju namu – šią šilumą galima nukreipti ir į pastatą. Automatinės ventiliavimo sistemos yra brangesnės nei rankinio valdymo, bet suteikia didelį patogumą, nes nereikia pačiam kelis kartus per dieną reguliuoti ventiliavimo angų. Vasariniai augalai geriausiai auga prie 24-29 laipsnių Celsijaus temperatūros dienos metu ir 15-24 naktį. Žiemos metu temperatūra naktį turėtų būti ne mažesnė nei 7 laipsniai. Dekoratyviniams augalams – ne mažiau nei 12 laipsnių. Prieš pradedant auginti augalus yra patartina ištirti, kokios temperatūros jiems reikės, tam, kad galėtumėte optimaliai suderinti šildymo sistemą su augalų poreikiais.
  2. Oro cirkuliacija. Tinkama oro cirkuliacija stiprina augalų stiebus ir sumažina grybų augimą. Tankus augalų išdėstymas trukdo gerai oro cirkuliacijai, todėl sodindami augalus palikite tarpus. Uždarame šiltnamyje anglies dioksidas gali būti išeikvotas, todėl gali sulėtėti augalų augimas. Nepamirškite kiekvieną rytą vėdinti savo šiltnamio. Montuokite duris ir langus šiltnamyje – taip padidinsite ventiliacijos efektyvumą.
  3. Drėgme. Jei šiltnamiai bus kaip atogrąžų miškas, augalai neaugs tinkamai. Spartaus augimo laikotarpiu, santykinės drėgmės lygis turėtų būti 70-85 procentai. Sauso klimato galite išvengti reguliariai didindami drėgmę – purkšdami vandenį ant šiltnamio grindų.
  4. Šviesa. Pavasario sodinukams labai padeda liuminescencinės lemputės. Augalų auginimui galima rinktis ir fluorescentines lempas, nes jos imituoja tikrą saulės šviesą. Yra specialių automatinių sistemų, kurios turi laikmačius. Dėl jų galima patogiai reguliuoti šviesos kiekį pagal atitinkamas valandas. Šviesos srautas labiausiai priklauso nuo šiltnamio dizaino.
  5. Dirvožemio derlingumu. Tam yra skirti dirvos mišiniai. Prieš pirkdami įsitikinkite, kad perkate ekologišką produktą. Jei norite patys pasigaminti mišinį, pagrindinis receptas būtų toks: 2 dalys grunto, 2 dalys komposto, 1 dalis durpių samanų ir 1 dalis vermikulito. Jeigu dirvožemis yra molingas, galite pridėti smėlio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *