Restauruos padangos – būdas sutaupyti, ar nevertas pirkinys

Kai ieškome pigių padangų gera alternatyva galėtų būti restauruotos padangos. Jos kainuoja pigiau nei naujos. Tačiau ar už tokią kainą gausime kokybišką produktą? Ar galėsime džiaugtis smagiu ir saugiu važiavimu?

Kai kurių šaltinių teigimu JAV ir Europoje kas antra transporto priemonė važinėja restauruotomis padangomis. Ekologijos šalininkai pritaria padangų restauravimo idėjai, nes taip sutaupoma nemažai naftos. Mažiau teršiama aplinka, mažiau padangų yra išmetama, nereikia didelių piniginių resursų utilizacijai ir t.t. Žodžiu galėtume manyti, kad tai vieni pliusai, tačiau ar tokios padangos yra patogios ir saugios vairuotojams.

Padangos restauracijos metu stengiamai atstatyti padangos pirmines eksploatacines savybes. Reikia pastebėti, kad padangų restauravimo yra du būdai: karštasis ir šaltasis. Daug kokybiškesnis yra karštasis padangų restauravimo būdas, bet pastaruoju metu jį mažai kas naudoja. Jis Yra brangesnis todėl, kad restauruojant karštuoju būdu naudojama tokia pati neapdirbta guma kaip ir gaminant naują padangą. Todėl tokiu būdu atnaujinta padanga atrodo kaip nauja. Jos eksploatacinės charakteristikos labai artimos naujos padangos charakteristikoms.

Daug ekonomiškesnis ir mažiau sąnaudų reikalaujantis yra šaltasis padangų restauravimo būdas. Restauruoti padangą šaltuoju būdu galima 2-3 KARTUS. Tačiau nekokybiškai restauruotos padangos šaltuoju būdu nėra saugios.

Kai kurie padangų ekspertai teigia, kad jas gali naudoti tik tie vairuotojai, kurie važinėja su mašina labai retai. Tiems, kurie naudoja automobilį kiekvieną dieną, jų rinktis nepatariama. Vienas iš argumentų neįmanoma nustatyti buvusios padangos kokybės, kiek kilometrų buvo nuvažiuota ir t.t.

Taip pat yra nuomonių, kad restauruotos padangos gali gerokai padidinti kuro išlaidas. Taigi jei sutaupome pirkdami padangas, paskui galime išleisti daug daugiau pinigų kurui.

Už tą pačią kainą rinkoje galima įsigyti naudotą, bet ne restauruotą gero gamintojo padangą. Tačiau labai atsakingai rinktis reiktų naudotas lengvųjų automobilių padangas, nes kiekvieno protektoriaus nusidėvėjimas skirtingas.

Jei nusprendėte įsigyti restauruotas padangas, žiūrėkite kada jos buvo pagamintos. Gamybos data turėtų būti įspausta ant padangos. Jei padanga yra senesnė nei 6 metai jos jau pirkti nepatariama. Naujoms padangoms galioja tie patys reikalavimai. Šešerių metų senumo padangos jau negali būti naudojamos, jų naudojimas gali būti nesaugus. Todėl, kad baigiasi padangos gumos mišinyje esančių įvairių antioksidantų galiojimo laikas – proporcingai vis intensyviau vyksta gumos oksidacija, todėl gali atsirasti įtrūkimų.

Prieš įsigydami padangas būtinai reikalaukite jų kokybės sertifikato.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *