Planuojant statyti namą – nauji reikalavimai

Jeigu seniau žmonės statydami sau namus ne taip ir domėjosi energinio naudingumo klase bei jos reikšme visoms statyboms, dabar apie tai kalbama nuolat ir labai gausiai. Dėl įvairių ekologinių priežasčių yra sugriežtinti ekonominio naudingumo reikalavimai, ir dabar žmonės nebegali tiesiog pasistatyti kokios tik nori trobelės ir joje gyventi, pastato energinio naudingumo sertifikavimas dabar itin griežtas.

Ekologija – Žemės ateitis

Energiją taupantys sprendimaiVisų pirma, kiekvienas pastatas, kuriame planuoja gyventi žmonės, dabar turi atitikti energinio naudingumo klase kur kas aukštesnę, nei būdavo anksčiau. Žinoma, tokių reikalavimų tikrai nebus šalyse, kur klimatas yra labai aukštas. Italijoje ir kitoms šalims, kur žmonės gyvena kitokiose klimato juostose, namai neprivalo atitikti šių reikalavimų. Tai logiška, nes šios šalys tikrai nedegina daug kuro, joms nereikia labai šildytis. Ten dažna mirtis vasarą nuo saulės smūgio, kai pas mus žiemą – nuo sušalimo. Taigi, į atmosferą nuodingas sunkiąsias dujas meta tos šalys, kurios yra šiauriau. Čia žmonėms nuolat tenka šildytis, kūrenant kažkokį kurą. Gali būti tai ir dujos, ir kietas kuras, ir dar kas nors, tačiau degant jam išsiskleidžia ir kenksmingos medžiagos. Būtent jų kiekio sumažinimas yra ateities planas, todėl žmonės stengiasi ieškoti alternatyvios energetikos, stengiasi rasti būdus, kaip padaryti, kad atmosfera išliktų švari, o namuose būtų galima gyventi tikrai šiltai. Todėl ir šie naujieji reikalavimai skatina žmones susikurti iš tiesų šiltus namus ir tuose namuose gyventi.

Juk taip dažnai visa šiluma išeina pro visokius plyšius, pro nesandarias sienas, pro kiaurą stogą. Žmonėms reikėtų sudeginti daug mažiau, jeigu jų namuose tiesiog būtų šilta kad ir nuo vieno pakūrenimo. Taigi, siekiant išlaikyti švaresnę aplinką, tokiu būdu taip pat mažinama tarša.

Taupymas iš kito galo

Dar viena detalė pasikeičia, kai vyksta šis procesas. Iš tiesų, taupyti nori kiekvienas, todėl ir degina kartais padangas ir skiedras. Tačiau geriau sutaupyti statant šiltą ir energetiškai gerai įvertintą namą. Tada šiluma niekur nepabėgs, ir nereikės tiek daug išleisti kurui. Atrodytų, kodėl gi valstybė nori priversti žmones taupyti savo pinigus, juk čia kiekvieno mūsų reikalas. Tačiau iš tiesų yra ir kitos medalio pusės – juk taupymas yra ne tik pinigų, bet ir tų išteklių, kurie priklauso visai žemei. Čia auga medžiai, kuriuos kūrename, čia kasamos dujos ir durpės, anglys, taip pat naudojamos kurui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *