Periimplantito išvengti padės tik tinkama dantų higiena

Nors dantų implantacija – vienas didžiausių pasiekimų šiuolaikinėje odontologijoje, visi, kuriems aktuali ši paslauga, turėtų nenusiteikti greitam rezultatui.

Dantu implantacijaJei domitės, kas vyksta dantų implantų rinkoje, be abejo, susipažinote su įvairių klinikų pasiūlymais, skirtingais implantų gamintojais. Tikriausiai pastebėjote ir pažadus, kad naujais dantimis galima džiaugtis netgi tą pačią dieną, o garantija implantams suteikiama visam gyvenimui. Galbūt net susidarėte įspūdį, kad bus galima pamiršti odontologo kabinetą visiems laikams. Deja, kai kuriems pacientams dantu implantacija po kurio laiko gali turėti ir komplikacijų. Dažniausia – periimplantitas, t. y. yra implantą supančių audinių uždegimas. Tai lygiai tokia pati liga kaip periodontitas, tik kad paveikia ne natūralius, o dirbtinius implantuotus dantis. Kadangi implantų gamyboje naudojamos biologiškai neutralios medžiagos (titanas), periimplantitas tiesiogiai su pačiu implantu net nesusijęs, kyla dėl tų pačių priežasčių kaip ir periodontitas – dėl dantų apnašose besikaupiančių bakterijų. Dėl netinkamos burnos higienos ant implantų paviršiaus dauginasi bakterijos ir pasiekus kritinį lygį gali kilti dantenų uždegimas, vadinamas gingivitu. Jei jis laiku neišgydomas, aplink implantą gali imti nykti kaulas, o tai ir sukelia periimplantitą. Verta paminėti, kad jei pacientas turėjo bėdų dėl periodonto ligų iki implantacijos, didelė tikimybė, kad tokių problemų turės ir ateityje. Ligos pasekmė – įsimetus infekcijai, tenka pašalinti implantą.

Kad būtų išvengta tokių pasekmių, prieš pradedant implantaciją būtina atlikti profesionalią dantų higieną ir išgydyti visus dantis, kad burnos ertmėje neliktų jokių infekcijos židinių. Taigi implantacijos procesas gali šiek tiek ir užtrukti.

Na, o jau po sėkmingos implantacijos pacientams būtina dar atsakingiau žiūrėti į tinkamą dantų higieną – kruopščiai valytis dantis (tiek šepetėliu, tiek tarpdančių siūlu), bei bent kartą metuose nepamiršti apsilankyti pas odontologą apžiūrai bei profesionaliai dantų higienai.

Taip pat norėtųsi paaiškinti ir implantų gamintojų deklaruojamą viso gyvenimo garantiją. Ji reiškia tik tai, kad pats implantas nei įskils, nei sulūš ar kitaip susigadins, bet tai jokiu būdu negarantuoja, kad šio implanto neteks pašalinti dėl su juo tiesiogiai nesusijusių ligų, juk pacientas taip pat negali garantuoti, kad jis niekada nesirgs virusinėmis ar paveldimomis ligomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *