Pažintis su garso įrašymo studija

Profesionalūs garso įrašaiPrieš įrengiant bet kurią muzikos, garso įrašymo studiją, atliekami nuolatiniai garso matavimai. Taip pat būtinas ir geras energinio naudingumo sertifikatas. Juk negali tikėtis, kad galėsi gerai dirbti studijoje, kuri būtų visiškai nesandari, puikiai praleistų ir garsą, ir šilumą, ir šiaip neteiktų jokios naudos. Taigi, jeigu nori, kad tavo garso studija būtų gera, paklausk savininkų, ar buvo atliekami garso matavimai ir ar tikrai yra gera garso izoliavimo sistema. Šiandien mes nuėjome į vieną garso įrašymo studiją, nes ieškome vieną išsinuomoti mokslui ir tyrimams, ir štai ką joje pamatėme.

Garso izoliavimo sistema

Pirmas dalykas, į kurį žiūrėjome, tai kaip vaikšto garsas. Ar yra pakankamas sandarumas, ar garsas atsimušinėja nuo sienos į sieną. Ne be reikalo radijo studijos būna išmuštos tokia medžiaga, panašia į kiaušinių dėžutes. Tai yra tam tikri spygliai, kurie gali susitraukti ir atsitraukti, kurie gali padaryti taip, kad jūsų garsas kažkur įeis, kažkur išeis. Garso izoliavimo sistema yra toks dalykas, kuris sukuria tam tikrą atmosferą, leidžiančią geriau ir sandariau išbūti toje aplinkoje. Visų pirma – kas yra garsas? Tai yra tam tikros bangos. Garso parametrai visada yra garso bangos ilgis ir jos dažnis. Taigi, priklausomai nuo to, kokie yra parametrai, skiriasi ir garsas, kurį girdime. Tos bangos gerai daužosi į sienas, lūžta ties kietu paviršiumi, o atsitrenkusios elgiasi taip pat kaip ir šviesos bangos – atšokę jos sklinda kita linkme. Taip mes girdime atsikartojimus, kuriuos paskui vadiname paprastai – aidu.

Tad jeigu nori įrašinėti savo garsus tam tikroje garso įrašymo studijoje, tau reikia labai gero sandarumo. Reikia, visų pirma, kad tas sandarumas būtų tiesiog toks, jog garsas neaidėtų. Tokį aidą, kokio tau rekės, vėliau galėsi uždėti su garso redagavimo programa. O garsas, kurį tu nori įrašyti, jau geriau būna švarus, be aido. Nes atskirti nuo garso jo aidą bus neįmanoma – kaip išimti druską iš sriubos. Taigi, šioje studijoje mums patiko, jog sienos buvo išmuštos tikrai labai minkštai, taigi, sandarumas buvo akivaizdus.

Įranga

Tačiau su įranga čia buvo daugiau keblumų. Jeigu dažniausiai žmonės skundžiasi, kad būna prasta garso izoliacija, tai čia su ja viskas buvo tvarkoje, bet neatrodė, jog būtų pakankamai įrangos. Nežinai, gal dalis jos buvo paimta, išnuomota kokiam renginiui, bet buvo tik kelios kolonėlės čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *