Medinė grindų danga: privalumai, trūkumai ir eksploatacija

Stilinga ir praktiška medinė grindų danga puikiai tinka tiek privačiam namui, tiek buto įrengimui. Atsižvelgiant į nuolatos augančius klientų poreikius, pirkėjams siūloma plati medinių grindų spalvų ir faktūrų pasiūla. Tiesa, nereikėtų pamiršti, kad medis reikalauja nuolatinės priežiūros, todėl šiai dangai turėsite skirti gana daug dėmesio. Vis dėlto, jei laikysitės specialistų rekomendacijų ir patarimų, galime užtikrinti – medinėmis grindimis džiaugsitės ne vienerius metus, danga išsiskirs puikia estetika ir elegancija, suteiks daugiau šilumos ir jaukumo.

Privalumai

Medžio grindysSvarbiausiu medinių grindų privalumu laikoma jų estetinė pusė. Tokios grindys visuomet atrodys nepriekaištingai ir elegantiškai. Be to, jos gali būti derinamos praktiškai prie bet kokio interjero. Siekiant suteikti daugiau unikalumo, medines grindis galima dažyti pasirinkta spalva. Vis dėlto, praktika rodo, kad paprastai paliekamas natūralus medžio atspalvis. Itin svarbu paminėti ir tai, kad ši danga yra viena ilgaamžiškiausių rinkoje, todėl jums nereiks sukti galvos dėl greitų grindų atnaujinimo darbų, o platus spalvų ir faktūrų pasirinkimas atitiks net išrankiausiųjų poreikius. Medinės grindys pasižymi aukštomis izoliacinėmis savybėmis, todėl apsaugos nuo kaimynų keliamo triukšmo, be to, jos padeda sulaikyti šilumą ir efektyviai balansuoja patalpos drėgmės pusiausvyrą.

Trūkumai

Kalbant apie medinės dangos trūkumus paprastai išskiriama gana reikli jos priežiūra. Prieš rinkdamiesi šias grindis, apsvarstykite, ar galėsite joms skirti pakankamai dėmesio. Ši danga reikalauja ir kiek didesnių investicijų, lyginant su kitomis dangomis. Daug klausimų kelia ir medinių dangų klojimas, kadangi šis darbas turi būti patikėtas profesionalams – priešingu atveju, grindis negalės užtikrinti nei ilgalaikės eksploatacijos, nei pageidaujamos estetikos.

Kasdienė medinių grindų eksploatacija

Kad grindys būtų ilgaamžės, tvirtos ir estetiškos, rinkitės patikimus pardavėjus, pvz., išskirtinai aukštos kokybės grindimis prekiauja Domus galerija. Kaip ir minėjome, medis reikalauja gana griežtos priežiūros. Visų pirma turite žinoti, kad medinėms grindims labiausiai kenkia drėgmė, taip pat šią dangą reikėtų apsaugoti ir nuo įdubimų bei įbrėžimų. Jei ant grindų pateko skysčių, nieko nelaukdami nusausinkite grindis šluoste. Ant medinių grindų negalima vaikščioti su aukštakulniais batais, taip pat reikėtų saugoti nuo augintinių nagų (jei auginate šunį ar katę, nepamirškite gyvūnams reguliariai kirpti nagus). Grindis reikėtų apsaugoti nuo purvo ir smėlio, kadangi gali nusitrinti grindų apdaila. Tinkamai grindų eksploatacijai būtina palaikyti pastovią temperatūrą, nepamiršti reguliaraus vėdinimo ir tinkamo drėgmės lygio (grindims kenkia tiek itin sausas, tiek pernelyg drėgnas oras). Grindis būtina reguliariai siurbti ir valyti (kelis kartus per savaitę) – taip medieną apsaugosite nuo purvo likučių patekimo į tarpus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *