Keramikos istorija

Keramikos gamyba yra seniausias amatas žmonijos istorijoje. Priešistoriniais laikais žmonės vandenį nešdavosi moliniuose krepšiuose. Kai vandenį išpildavo, tada krepšiai būdavo džiovinami. Ilgainiui, žmonės suprato, kad norint, jog moliniai gaminiai išsilaikytų tvirti – juos reikia deginti. Tada įvyko perversmas ir keramikos gamyba tapo pačiu populiariausiu ir labai naudingu amatu. Tam tikri šaltiniai teigia, kad jau apie 400 metus prieš Kristų, molinės keramikos gaminiai buvo masiškai gaminami visuose pasaulio kampeliuose. O egiptiečiai pirmieji išrado molio deginimą specialiose krosnyse. Krosnys būdavo išklotos izoliacinių plytų sluoksnių. Vėliau senovės egiptiečiai ėmė naudoti didelį kvarco kiekį. Taip buvo suteikiamas gražus blizgesys. Su laiku šie gaminiai tik tobulėjo, atsirado spalvingumas, glazūros naudojimas. Glazūra buvo sudaryta iš kvarco, sodos ir variu prisotinto mineralinio vandens. Taip išmarginti gaminiai – vazelės, puodeliai, dubenėliai ir kita atrodė, lyg būtų pagaminti iš stiklo.

keramikos gaminiaiVisame pasaulyje yra labai vertinamos graikų vazos, nes jos turi išskirtinę apdailą ir formą. Keramika buvo puošiama piešiniais, kurie atspindėjo tuometinį gyvenimą – ant jų labai dažnai buvo piešiamos deivės ir dievai.

Viduramžiais keramikos gamybai buvo naudojamas ir smėlis – tam, kad puodai būtų tvirtesni. Tai buvo neišvengiamai būtina, nes maisto gamybai naudojami puodai dažnai būna virš karštos ugnies. Lygiai taip pat yra gaminami ir šiandieniniai keramikiniai puodai ir keptuvės.

Maždaug 13 amžiaus viduryje, vokiečiai keramikos gamybai pradėjo naudoti kitokį molį. Jo forma buvo prabangesnė, o temperatūra deginimo krosnyje – aukštesnė. Tokie gaminiai buvo natūralūs, tvirti ir neakyti.

Kinijoje buvo pradėtas gaminti porcelianas. Jis buvo gaminamas iš gryno plastiko ir kaolino molio, sumaišyto su kristaliniais mineralais. Porcelianas buvo ir yra labai mėgiamas dėl spalvingos apdailos. Gaminių paklausa yra labai didelė visoje Europoje.

Ko gero šiomis dienomis nerastume jokių kitų gaminių, kurie būtų tokie paklausūs, kaip keramikiniai. Iš šios medžiagos yra gaminami beveik visi mūsų puodai, keptuvės, dubenėliai, lėkštės, puodeliai ir kita.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *