Keičiasi reikalavimai namų statybai

Jeigu seniau, norint Lietuvoje statyti gyvenamojo tipo namą energinio naudingumo sertifikatas galėjo siekti B klasę, tai nuo šiol reikalaujama A++. Apie tai, kaip šie naujieji reikalavimai pakoreguos namų statymo bei priežiūros įpročius, tikriausiai susimąsto ne vienas, planuojantis savo ateitį. Kalbamės su keliais jaunais žmonėmis, kuriems namo statyba dar tik ant nosies.

Tomas, jaunas tėtis

Namų statyba„Neseniai su žmona pagaliau pradėjome projektuotis savo būsimus namus. Kaip tik ir mąstome apie rąstinio namo statybą, nes aš esu iš Dzūkijos, augęs natūralioje aplinkoje, ir man plyta niekada neatstos medžio. Rąstinio namo statyba – mano sena svajonė, o ir žmona pritaria tokiam gyvenimo būdui, manoma, kad smagu būtų auginti vaikus tokioje nežalingoje aplinkoje. Tačiau neseniai pasikeitę reikalavimai naujai statybai, žinia, kad energinio naudingumo klase turės siekti A++, prisipažinsiu, šiek tiek išmušė iš vėžių. Aš suprantu, kad ir taip yra kvaila statytis kažkokį vasarnamį ir tikėtis jame gyventi. Ir taip mes būtume namą apšiltinę, tai yra savaime suprantami dalykai. Tačiau reikalavimai tikrai dabar yra labai padaryti griežti. Kai sužinojome, tai nutarėme gal net šiek tiek atidėti viską, nes kartais būna, kad kažkas priima įstatymą, o paskui susipranta, kad padarė kažkokią klaidą, kažkokią nesąmonę, ir truputį kažką atšaukia. Aišku, kad energinis naudingumas kiekvienam pastatui yra labai svarbus dalykas, bet norėtųsi tikėti, kad tai bus apgalvoto sprendimo rodiklis, ir nereikės daryti kažkokių skubotų pataisymų vien dėl to, kad dar kartą pasikeis tvarka. Žinoma, dar reikia ir susisiekti su tokia įmone, kuri apskritai matuoja tą energinį efektyvumą, nes kol tiksliai nežinome, kiek tos termoizoliacijos reikia, tai ir negalim kol kas tiksliai pasakyti. Gal ir taip, kaip planavom, viskas būtų gerai gavęsi“, – komentuoja Tomas.

Aurimas, verslininkas

„Aš nemanau, kad tai yra blogai. Aišku, kad ta energinio naudingumo klase turi būti aukšta ne atsitiktinai ir ne dėl kokių nors miglotų paslėptų lūkesčių. Yra rūpestis dėl visos Lietuvos, dėl viso pasaulio ekologijos, oro taršos be perstojo deginant kurą, tų pačių kuro sąnaudų. Dėl to ir siekiama geriau investuoti į apšiltinimą, taip dar ir sutaupyti, o kartu ir išlikti draugiškam savo aplinkai. Į tolį daugiau žiūrintis žmogus, o ne tik gyvenantis šia diena, tai supranta. Kaip ir su ta daugiabučių renovacija visada būdavo sunku įtikinti senus laiptinės gyventojus, kad tai ne afera, o protingas žingsnis, mąstant į priekį“, – dalijasi mintimis verslininkas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *