Geodeziniai matavimai

Geodeziniai matavimai reikalingi tam, kad būtų nustatytas tikslus žemės nuosavybės plotas. Tai reikalinga tais atvejais, kai žemės sklypą norima parduoti arba išnuomoti. Šie matavimai dažnai vadinami ir kadastriniais matavimais, tad kartais kyla klausimas, kuo tai skiriasi. Atsakymas būtų paprastas – beveik niekuo. Paprasčiausiai geodeziniams matavimams labiau rūpi tik pats plotas, o kadastriniai matavimai apibrėžia ir statinių plotą. Vis dėlt, šie abu terminai gana dažnai naudojami kaip sinonimai.

Geodeziniai matavimaiŠiandien geodeziniai matavimai dar nėra būtini, tačiau greitu metu tai taps privalomu dalyku. Jie reikalingi tam, kad parduodant žemės sklypą būtų išvengta sukčiavimo atvejų.

Taigi, ko reikia, norint atlikti šiuos matavimus? Visų pirma, reikalingi dokumentai, įrodantys jūsų sklypo nuosavybę, taip pat bus reikalingas sklypo planas ir jei sklype yra statinių, reikės pateikti ir dokumentus, įrodančius, kad šie pastatai yra jūsų nuosavybė. Dar vienas svarbus dokumentas – tai savininko asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopija.

Kiek gali kainuoti šie matavimai? Kadastriniai matavimai gali kainoti labai įvairiai. Paprastai ši kaina svyruoja nuo šimto iki kelių šimtų litų. Kiek jums teks susimokėti, priklausys nuo vietos, kuriame yra sklypas, nes didžiuosiuose miestuose kainos paprastai yra didesnės. Žinoma, tai priklauso ir nuo paties matininko, siūlančio šių matavimų paslaugas – jų nustatytos kainos taip pat dažnai skiriasi, taigi, visada galite ieškoti, kas šias paslaugas gali suteikti pigiau. Žinoma, kaina priklausys ir nuo sklypo dydžio bei sudėtingumo. Kad ir kaip būtų keista, tačiau kainą lemia ir metų laikas – vasaros metu paprastai kainos šokteli į viršų. Taip tikriausiai nutinka dėl to, kad matininkai turi gana daug užsakymų, tad pakelia kainas, tuo tarpu žiemą šios paslaugos gali būti suteikiamos ir pigiau.

Kaip išsirinkti matininką? Tikrai nemažai matininkų apie savo paslaugas skelbiasi skelbimų portaluose, tačiau ne visada galite būti tikri, kad paslaugas suteiks profesionalai. Taigi., galite pasižvalgyti ir įmonių, kurios teikia savo paslaugas. Tokiu atveju tikrai neapsiriksite – čia dirba tik profesionalūs darbuotojai, priešingu atveju, tai pakenktų įmonės reputacijai.

Žinoma, visada galite pasiskaityti atsiliepimus apie suteiktų paslaugų kokybę – tai padės jums lengviau apsispręsti ir išsirinkti tikrai profesionalų matininką, kuris savo paslaugas suteiks nepriekaištingai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *