Garso matavimai, energinio naudingumo sertifikatas

Kaip matuojamas ir vertinamas garsas?Kiekvienam namui, kuriam yra daugiau butų svarbi yra triukšmo izoliacija. Garsai turi būti, kaip įmanoma, mažiau girdimi. Kaimynai gali trukdyti jums arba atvirkščiai. Tai neabejotinai turi įtakos gyvenimo kokybei, bei santykiams su kaimynystėje gyvenančiais žmonėmis. Garso matavimai (akustiniai, garso, triukšmo tyrimai) turi būti atliekami kiekviename name. Tai parodo pastato kokybę, gali turėti įtakos ir kainai. Garso izoliacija svarbi ne tik gyvenamosios paskirties namams (daugiabučiams, kotedžams ar kitiems). Akustiniai tyrimai atliekami gydymo įstaigose, mokslo, viešbučiuose. Izoliacija yra būtina, kadangi jos nebūvimas gali kenkti žmogaus sveikatai. Tai gali turėti įtakos klausos silpnėjimui, asmuo gali būti mažiau darbingas, gali sutrikti ar netgi pablogėti bendra sveikatos būklė. Pastatai gali būti skirstomi į klases, atsižvelgiant į garso pralaidumą. Išskiriamos šios klasės:

  • A.
  • B.
  • C.
  • D.
  • E.
  • F.

Jas numato projektuotojai, nerekomenduojama rinktis pastatų, kurių garso izoliacija yra prasta. Nesvarbu, kad, pavyzdžiui, butas čia kainuoja pigiau. Nepamirškite, kad kaimynai gali jums tiesiog trukdyti gyventi. Galite turėti problemų su teisėtvarka, kadangi pagal Lietuvos Respublikos numatytus įstatymus galimos baudos už pernelyg didelį triukšmą. Rekomenduojama visada atsižvelgti į garso matavimo rodiklius.

Kiekvienam pastatui svarbu yra energinio naudingumo sertifikavimas. Jo metu nustatomas energijos sunaudojimas, tai turi įtakos statinio kainai, kadangi vertingesni yra tie, kurie taupesni. Bus mažiau išlaidų šaltuoju metų laiku, kada pastatą reikės apšildyti. Nedidelis energijos sunaudojimas leidžia taupyti. Energinio naudingumo sertifikatas reikalingas kiekvienam pastatui. Išskiriamos kelios klasės, kurios priklauso nuo sunaudojamos energijos. Jos nustatomos proceso (energetinio naudingumo sertifikavimo) metu. Rekomenduojama visada pasirinkti gyvenamosios paskirties pastatą ar kitos, tą kurio klasė yra aukštesnė (pavyzdžiui, A++, A+, A). Energinio naudingumo sertifikatas išduodamas įvertinus atitinkamus rodiklius nustatyta tvarka.

Kokiems pastatams privalomas energetinis sertifikatas

Galima teigti, jog sertifikatas reikalingas beveik visiems pastatams. Jo galiojimas turi būti 10 metų ir ne ilgesnis. Laikas nustatomas, per kurį statinio energetinė būklė nepakinta arba nedaug pakinta. Energinio naudingumo sertifikatas yra privalomas pastatams, kurie statomi, atliekant kapitalinį remontą. Jei statinys yra didesnis, nei penki šimtai kvadratinių metrų (naudingasis plotas) privalote turėti sertifikatą. Privaloma jį turėti, taip pat, projektuojant naujus pastatus. Svarbus yra naudingas plotas, kada jis didesnis, nei 500 kvadratinių metrų, dažniausiai įvairiais atvejais sertifikatas yra privalomas, remianti įstatymais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *