Energinio naudingumo sertifikatas

Energinio naudingumo sertifikatas šiandien jau yra būtinas, kuomet norima savo turimą būstą išnuomoti ar parduoti. Tai yra vienintelis dokumentas, kuris gali parodyti, ar jūsų būstas yra pakankamai ekonomiškas, o tai svarbu kiekvienam potencialiam pirkėjui ar nuomininkui. Nieko nuostabaus, juk kiekvienas tikisi, kad būstas bus pakankamai ekonomiškas, ir jo išlaikymas kainuos kuo pigiau.

energinio naudingumo sertifikatasTaigi, tuo atveju, jei planuojate parduoti ar išnuomoti būstą, svarbu pasirūpinti šiuo formalumu. Jei skaičiavimai buvo atlikti anksčiau, svarbu įsitikinti, kad sertifikatas vis dar yra galiojantis – jo galiojimo terminas siekia dešimt metų, ir vėliau skaičiavimai turi būti atliekami iš naujo. Nors namų šeimininkai baiminasi, ar nereikės nuleisti būsto pardavimo ar nuomos kainos, jei bus paskaičiuota, kad būsto energetinio naudingumo klasė yra labai žema. Vis dėlto, baimintis nevertėtų, nes specialistai, atliekantys skaičiavimus, gali patarti, koks sprendimas galėtų būti pats geriausias, ir kaip galima būtų padidinti energetinį naudingumą.

Jei planuojate išnuomoti ar parduoti butą, ar ne namą, skaičiavimus atlikti nėra būtina – sertifikatai yra gana šabloniški, liudijantys, kad energetinio naudingumo klasė yra žema, ypatingai tuo atveju, jei namas yra senos statybos. Jums nereikės atlikti jokių skaičiavimų, ir sertifikatas bus išduodamas kur kas paprastesne tvarka. Kartais, kuomet manoma, kad buto energetinis naudingumas yra aukštesnis, taip pat kreipiamasi į specialistus, tačiau dažniausiai tai nepasiteisina, tad to daryti nevertėtų. Vis dėlto, jei sertifikatas reikalingas namui, tokiu atveju nepavyks išsiversti be specialistų pagalbos, todėl vertėtų pasiieškoti įmonių, kurios teikia tokias paslaugas. Po to, kai bus atlikti reikalingi skaičiavimai, taip pat galės būti pateikiami ir įvairūs siūlymai, kaip galima būtų pakelti energetinį naudingumą, ir tai gali būti naudinga jums patiems – juk tuo atveju, jei būstas yra ekonomiškas, jo kaina pakyla.

Taigi, dėl šio formalumo piktintis tikrai nevertėtų, nes jis gali būti naudingas tiek pardavėjams tiek ir pirkėjams, todėl tai tikrai labai naudinga. Net ir tuo atveju, jei bus nustatytas žemas energetinis naudingumas, vis dar bus galima atlikti tam tikrus keitimus, kurie galėtų padidinti energetinį naudingumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *