Energinio naudingumo sertifikatas

Šiandien energinio naudingumo sertifikatas ne tik yra būtinas, bet ir gali būti labai naudingas tiems, kurie nori parduoti savo būstą. Žinoma, didžiausia nauda bus tuomet, kai bus nustatyta, kad būsto energinisnaudingumas bus pakankamai aukštas.

Energinio naudingumo sertifikatasAukštu energetiniu naudingumu laikoma tada, kai jis yra gana aukštos klasės, pavyzdžiui, A arba B. Žemiausios klasės energiniu naudingumu laikoma G klasės energetinį naudingumą. G klasės paprastai būna butai, kurie nėra modernizuoti, ir buto sertifikatą galima gauti daug greičiau ir paprasčiau.

Kaip viskas vyksta?

Jei planuojate parduoti būstą, jums neišvengiamai bus reikalingas energinio naudingumo sertifikatas, kurį gali išduoti tam tikri specialistai. Šią paslaugą galite užsisakyti susiradę tam tikrų įmonių kontaktus – tą nesunkiai galite padaryti ir internetu.

Tuomet, kai susitarsite dėl laiko, kada gali būti atlikti skaičiavimai, pas jus atvažiuos specialistai, kuriems reikės pateikti nuosavybę patvirtinančius dokumentus. Kai jie bus patikrinti, bus pradedami matavimo darbai, kurie gali užtrukti nuo kelių iki keliolikos valandų. Po to, kai bus atlikti skaičiavimai, bus nustatyta energetinio naudingumo klasė, ir, ji reikės, pateikiamos rekomendacijos, kaip galima būtų padidinti energinį naudingumą. Tai itin aktualu tiems, kurie namą norėtų parduoti kuo brangiau – jei būstas bus pakankamai ekonomiškas, tikėtina, kad potencialūs klientai sutiks mokėti didesnę kainą.

Daug kas klausia, kiek gali kainuoti sertifkatas, tačiau vienareikšmiškai atsakyti gana sudėtinga. Paprastai tai kainuoja kelis šimtus litų, tačiau tikslesnė suma priklauso nuo namo dydžio bei sudėtingumo. Kuo didesnė pastato kvadratūra, tuo mažesnė kvadratinio metro skaičiavimo kaina, taigi, neverta jaudintis, kad už erdvių patalpų skaičiavimas teks susimokėti itin daug pinigų.

Taip pat svarbu žinoti, kad sertifikavimo darbai turėtų būti pakartojami kas 10 metų – sertifikatas po tokio laiko tarpo nustoja galioti, ir tenka skaičiavimus atlikti iš naujo. Tai itin aktualu tiems, kurie būstą nuolat nuomoja – jei prieš 10 metų energetinis naudingumas buvo B ar C klasės, tikėtina, kad dabar jis bus kiek mažesnis, todėl ir tenka sertifikavimo darbus pakartoti. Žinoma, po to jums bus pateikiami siūlymai, kaip padidinti energetinį naudingumą, taigi, tai galėsite padaryti be didelio vargo ir dėl to nereikės sukti galvos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *