Energetinis sertifikatas – svarbus formalumas

Energetinis sertifikatas turi būti išduodamas tuomet, kada yra nusprendžiama parduoti ar išnuomoti namą, ir šis formalumas jau daugiau nei prieš metus tapo privalomu. Labai svarbu pasirūpinti, kad šis formalumas būtų atliktas laiku, ir paprastai šis sertifikatas galioja 10 metų – praėjus šiam laikotarpiui, reikalingi skaičiavimai turi būti atliekami iš naujo.

sertifikatasEnergetinio naudingumo sertifikatas parodo, ar pastatas yra pakankamai ekonomiškas, ir pati aukščiausia energetinio naudingumo klasė yra A. Paprastai naudingumas yra žymimas raidėmis nuo A iki G, kur G yra pati žemiausia klasė, liudijanti, kad norint apšildyti pastatą,, sunaudojamas itin didelis šilumos energijos kiekis.

Kiekvienas potencialus būsto pirkėjas arba nuomininkas paprastai tikisi, kad pastatą išlaikyti kainuos kuo pigiau, ir tai, ar pastatas yra pakankamai ekonomiškas, gali parodyti tik energetinio naudingumo sertifikatas, kuriuo pasirūpinti privalo pastato savininkas.

Nors neretai yra baiminamasi, kas nutiktų, jei būtų nustatytas žema energetinio naudingumo klasė, tačiau pastato energinio naudingumo sertifikavimas paprastai gali būti naudingas ir pastato savininkui: jei įrodoma, kad energetinis naudingumas yra aukštas, pastato vertė gali gerokai šoktelti į viršų, o tuomet, jei nustatoma gana žema energetinio naudingumo klasė, tikrai neverta nusiminti, kadangi specialistai paprastai pataria, ką galima atlikti, kad pakiltų pastato energetinis naudingumas. Taigi, galima drąsiai teigti, kad šis formalumas gali būti naudingas ne vien tik potencialiems pirkėjams arba nuomininkams, bet ir patiems pastato savininkams.

Norint, kad būtų atliekami sertifikavimo darbai, labai svarbu susirasti patikimus specialistus: nors šiandien jų galima rasti ne taip ir mažai, tačiau labai svarbu įvertinti tai, kad specialistai būtų iš tiesų profesionalūs. Įvairiuose skelbimų portaluose savo paslaugas siūlo ne taip ir mažai žmoni, tačiau patartina kreiptis į įmonę, kuri galėtų garantuoti iš tiesų aukštos kokybės paslaugas. Visada galima pasiskaityti įvairius atsiliepimus forumuose ar paslaugos tiekėjų internetinėse svetainėse, ir tai padės susidaryti įspūdį apie įmonės patikimumą. Taip pat visada galima palyginti, kokius įkainius yra nustatę skirtingi paslaugos tiekėjai, ir visai nesunkiai galėsite atrasti tinkamiausius sprendimus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *