Energetinis sertifikatas – naudingas formalumas

SertifikatasJau dvejus metus energetinis sertifikatas yra privalomas, kada yra norima parduoti arba išnuomoti namą. Šis dokumentas pažymi, koks yra pastato energetinis naudingumas, ir tai leidžia potencialiems pirkėjams ar nuomininkams paprasčiau nuspręsti, ar tam tikra pasirinkimo galimybė iš tiesų gali būti pačia geriausia. Kiekvienas potencialus nuomininkas arba pirkėjas tikisi, kad pastato išlaikymas nepareikalaus didelių išlaidų, tad renkantis namą visada yra atkreipiamas dėmesys, kokia yra jo energetinio naudingumo klasė.

Nors pastato savininkai neretai piktinasi, kad tai tėra dar vienas nereikalingas formalumas, tačiau, tenka pripažinti, kad jis gali būti naudingas ne vien tik potencialiems pirkėjams ar nuomininkams: jei bus nustatyta pakankamai aukšta energetinio naudingumo klasė, tokiu atveju namą gali pavykti parduoti arba išnuomoti didesne kaina, kadangi potencialūs pirkėjai ar nuomininkai gali sutikti mokėti didesnę pinigų sumą, jei bus nustatyta pakankamai aukšta energetinio naudingumo klasė.

Tikrai neverta rūpintis, kad pastato energinio naudingumo sertifikavimas gali kainuoti brangiai, kadangi kainos yra iš tiesų prieinamos. Visada yra galima susirasti tokią bendrovę, kuri galėtų pasiūlyti paslaugas pačiomis palankiausiomis kainomis, tad galėsite susirasti tokią įmonę, kuri pasiūlytų tai atlikti pačia geriausia kaina. Paprastai internetinėse svetainėse yra nurodomos preliminarios kainos: jos gali kiek skirtis, priklausomai nuo to, kokio dydžio bei sudėtingumo yra pastatas, tačiau tikrai galite būti ramūs, kad tai nekainuos brangiai. Išduotas sertifikatas galioja 10 metų, tad dar tikrai ilgai jums nereikės rūpintis pastato sertifikavimu, o tuomet, jei bus nustatyta gana žema energetinio naudingumo klasė, tokiu atveju specialistai visada gali pateikti tam tikrus siūlymus, kurie galėtų padidinti energetinį naudingumą.

Jei planuojate parduoti arba išnuomoti namą, jums tereikės kreiptis į tokias įmones, kurios teikia šias paslaugas, ir galite būti tikri, kad ilgai netruks, kol sertifikatas bus išduotas. Be šio formalumo išsiversti tikrai nepavyks, todėl nedvejodami kreipkitės į įmones, kurios teikia tokias paslaugas, ir labai greitai sertifikatas bus išduotas.

Šis formalumas bus naudingas ne vien tik potencialiems namo pirkėjams ar nuomininkams, bet taip pat ir jums – juk tuomet, jei bus nustatytas aukštas energetinis naudingumas, pastatas galės būti parduodamas ar išnuomojamas jums palankiausia kaina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *