Energetinis sertifikatas – ką tai parodo?

Energetinis sertifikatas yra būtinas dokumentas, kuomet yra planuojama išnuomoti arba parduoti namą, kadangi toks dokumentas yra vienintelis įrodymas, liudijantis, kokia yra namo energetinio naudingumo klasė. Kuo ji yra aukštesnė, tuo mažiau šilumos energijos yra sunaudojama būstui apšildyti, ir kiekvienas potencialus pastato savininkas ar nuomininkas tikisi, kad būsto šildymas kainuos kuo pigiau. Taigi, toks dokumentas gali parodyti, ko galima tikėtis, ir tai yra naudinga patiems pastato savininkams: jei yra nustatyta pakankamai aukšta energetinio naudingumo klasė, pastatas gali būti parduotas ar išnuomotas didesne kaina, o tai, žinoma, visada yra palanku.

sertifikatasTaigi, jei svarstote apie namo pardavimą ar apie nuomą, tokiu atveju tikrai reikės kreiptis į specialistus, kurie galėtų nustatyti, kokia yra energetinio naudingumo klasė. Tikėtina, kad tokias paslaugas teikiančių įmonių galėsite rasti pakankamai greitai, ir, palyginę nustatytas paslaugos teikimo sąlygas, galėsite pasirinkti patį tinkamiausią variantą.

Tokių įmonių galima susirasti tiesiog internetu, naudojantis paieškos sistema, ir tam tikrai nereikės sugaišti daug savobrangaus laiko. Pagal tam tikrus raktinius žodžius, pavyzdžiui, pastato energinio naudingumo sertifikavimas, tikrai labaigreitai rasite pačius geriausius rezultatus, ir galėsite pasidomėti, kiek kainuoja ši paslauga – juk neretai yra tikimasi, kad pavyks sutaupyti pinigų. Taigi, ieškant paslaugos tiekėjų internetu, tikrai visada bus galima palyginti, kokias sąlygas nustatę skirtingi paslaugos tiekėjai, ir galėsite atrasti geriausią sprendimą.

Išduotas energetinis sertifikatas galioja 10 metų, ir praėjus šiam laikotarpiui, reikalingi skaičiavimai turi būti atliekami iš naujo. Nieko nuostabaus – juk per šį laikotarpį energetinis naudingumas gali ženkliai pasikeisti, tad tai turi būti atliekama iš naujo. Nors kartais yra nerimaujama, kad gali būti nustatomas gana žemas energetinis naudingumas, tačiau baimintis tikrai nereikėtų – jei taip nutiktų, specialistai jums galės pasiūlyti, kokie gali būti atliekami keitimai, galintys padidinti energetinį naudingumą, taiga, bet kokiu atveju tai bus naudinga ir jums.

Tikrai neverta nerimauti, kad tai tėra dar vienas nereikalingas formalumas, kadangi tai nėra tiesa: jei yra nustatomas aukštas energetinis naudingumas, namas visada gali būti parduodamas ar nuomojamas didesne kaina, tad tai tikrai yra naudinga ir patiems namo savininkams, kurie tikisi būstą išnuomoti ar parduoti palankiausia kaina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *