Energetinio naudingumo sertifikato būtinumas

Namo įsigijimas nesibaigia vos sumokėjus paskutinį įnašą už nekilnojamąjį turtą. Jo išlaikymas dažnai toks pat brangus, kaip ir įsigijimas. Jei nusprendėte pirkti namą, labai svarbu atsižvelgti į tai, kokiai kategorijai jis priskiriamas pagal energetinį naudingumą. Kuo daugiau energijos jis išeikvoja – tuo didesnius mokesčius teks sumokėti. Ir ,šiuo atveju, kalbame daugiausia apie milžiniškas šildymo sąskaitas arba kasmetinius labai didelius malkų pirkimo kiekius. Paieškokite namo, kuris su savimi turėtų dokumentą. Energetinio naudingumo sertifikatas suteikia galimybę namą paprasčiau parduoti ar išnuomoti. Įvertinus, kad jūsų nekilnojamas turtas yra priskiriamas mažai sunaudojančios energijos namo tipui (tai būtų A+++klasė) jį parduoti bus kur kas paprasčiau. Namo registravimas dažnai apima ir šio tipo dokumentų sutvarkymą, tad rekomenduojame vis pasistačius nekilnojamą turtą susitvarkyti visus popierius, kad paskui nekiltų jokių problemų.

energetinio naudingumo sertifikatasEnergetinio naudingumo sertifikatas atliekamas specialistų pagalba, kurie puikiai išmano savo darbą. Dažnai laikotarpis varijuoja priklausomai nuo to, kokio dydžio plotą reikia patikrinti. Jei butas nedidelis – viską sutvarkyti galima vos per kelias valandas, o didelio namo patikrinimas gali trukti net daugiau nei parą. Šiuo metu lietuviai ypač pradėjo vertinti tokio pobūdžio paslaugas, tad ženkliai padidėjusi paklausa paskatino asmenis iš anksčiau užsiimti eilę siekiant susitvarkyti dokumentus. Žinoma, paslauga atliekama ir skubos tvarka, tačiau tai iš jūsų reikalaus papildomų pajamų.

Štai statybos pridavimas kiek ilgiau užtrunkantis procesas, kadangi privalu užpildyti didesnį kiekį dokumentų. Neskubant jis gali trukti net kelias paras, kadangi atliekama nemažai matavimų ir panašaus pobūdžio procesų. Namo registravimas apima šiuos procesus:

  1. Vandens, akustiniai ir garso tyrimai įvertins namo arba buto padėtį visame komplekte. Tai labai aktualus tyrimas gyvenantiems butuose, kadangi dažnas skundžiasi, kad siena jungianti su kaimynais yra tarsi popierinė. Kuo izoliacija geresnė – tuo didesnė tikimybė namą išnuomoti arba parduoti.
  2. Kadastriniai matavimai, šiuo metu, taip pat tarp tautiečių labai paplitusi paslauga. Jei gyvenate nuosavame name atliekami ir geodeziniai matavimai.
  3. Užpildyti dokumentai yra pateikiami statybų inspekcijai. Galiausiai, registrų centre profesionalai užpildo ir pateikia deklaraciją, kad jūsų nekilnojamas turtas yra visiškai baigtas statyti ir laukia, kol bus apgyvendintas.

Tiek namo registravimas, tiek į jį įeinantis energetinio naudingumo sertifikatas – būtinas šiuolaikiniams, ekonomiškiems ir moderniems namams, tad kuo anksčiau susitvarkysite visus dokumentus – tuo greičiau galėsite savo namuose gyventi arba juos išnuomoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *