Energetinio naudingumo sertifikatas: ką vertėtų žinoti?

Energetinio naudingumo sertifikatas yra reikalingas tada, kuomet norima nuosavą būstą parduoti arba išnuomoti. Butų savininkai paprastai gali šį sertifikatą gauti gana paprasta tvarka, nes butų energetinis naudingumas paprastai yra žemas, taigi, šie sertifikatai yra gana šabloniški. Vis dėlto, tuo atveju, jei turite amą, ir planuojate jį parduoti ar išnuomoti, čia bus reikalinga kreiptis į specialistus.

energetinio naudingumo sertifikatasNuo 2013 metų energetinio naudingumo sertifikatai tapo privalomu formalumu, ir, nors kartais namų šeimininkai piktinasi, jog tai tėra dar vienas bereikšmis formalumas, tačiau ne visai tiesa – tuo atveju, jei yra nustatoma, jog būsto energetinis naudingumas yra aukštas, būsto kaina tampa didesnė, taigi, jūs galite savo būstą išnuomoti arba parduoti jums pačia palankiausia kaina.

Taigi, ana dažnai klausiama, kaip viskas vyksta, ir ką reikia daryti, norint gauti šį sertifikatą. Visų pirma, reikės susirasti įmonę, kuri teikia tokias paslaugas – jų galite rasti ne taip ir mažai, taigi, galėsite palyginti skirtingų bendrovių nustatytus įkainius, ir, žinoma, išsirinkti sau patį palankiausią variantą.

Kartais klausiama, nuo ko priklauso namo energetinis naudingumas, ir tai lemia daugybė veiksnių, pradedant nuo to, kelintų metų statybos yra jūsų namas, ir baigiant tuo, kokių modernizavimo priemonių čia imtasi. Labai sunku atsakyti, nuo ko tai priklauso, nes veiksnių, lemiančių būsto energetinio naudingumo klasę, yra ne taip ir mažai.

Klientai, kuriems yra reikalingas šis sertifikatas, gana dažnai užduoda klausimą, kiek tai gali kainuoti, tačiau paprastai paslaugos tiekėjai nurodo tik preliminarias kainas, ir tai paprastai priklauso nuo to, koks yra pastato dydis bei jo sudėtingumas. Paprastai kaina siekia kelis šimtus litų, tačiau kiekvienu konkrečiu atveju kainos gali kiek skirtis.

Bene dažniausiai namų savininkai baiminasi, kas nutiks, jei bus nustatyta, jog namo energetinis naudingumas yra gana žemas. Dėl to rūpintis tikrai nevertėtų, nes paprastai specialistai, vertinantys energetinį naudingumą, pateikia įvairius siūlymus, kaip galima būtų padidinti energetinį naudingumą. Taigi, galite būti garantuoti, jog bet kokiu atveju energetinio naudingumo vertinimas bus naudingas ir jums patiems.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *