Energetinio naudingumo sertifikatas

Energetinio naudingumo sertifikatas yra skirtas tam, kad būtų galima įrodyti, koks yra namo energetinis naudingumas, tai yra, ar didelis energijos kiekis yra sunaudojamas, norint apšildyti būstą. Energetinis naudingumas paprastai yra žymimas klasėmis, kurių aukščiausia yra A, o pati žemiausia – G. Energetinio naudingumo sertifikatas paprastai yra reikalingas tais atvejais, kuomet namą norima išnuomoti ar parduoti, taigi, šis dokumentas yra privalomas.

energetinio naudingumo sertifikatasNors kartais manoma, kad tai – tik bereikšmis formalumas, tačiau tai tikrai nėra tiesa. Šis sertifikatas paprastai yra naudingas ne tik besiruošiantiems nuomotis ar pirkti namą, bet ir pačiam namo savininkui: tuo atveju, jei bus įrodyta, jog namo energetinis naudingumas yra aukštas, namo vertė, žinoma, pakils, todėl tai iš tiesų labai naudinga.

Gana dažnai iškyla klausimas, kur kreiptis, jei reikalingas energijos naudingumo sertifikatas. Paprastai tenka kreiptis į įmones, teikiančias tokias paslaugas: nors kartais susižavima ir pavienių asmenų skelbimais, kuriuose siūloma itin žema paslaugų kaina, tačiau šis pasirinkimas tikrai ne visada yra pats geriausias, juk svarbu tai, kad paslaugos būtų tikrai kokybiškos ir būtų galima išvengti įvairių apgavysčių.

Jei namas yra senos statybos, tokiu atveju, tikėtina, kad energetinio naudingumo klasė bus gana žema, tačiau specialistai, atlikę reikalingus skaičiavimus, paprastai pataria, kaip galima būtų padidinti energetinį naudingumą. Taigi, tikrai ne viskas prarasta net ir tuo atveju, jei bus nustatyta žema energetinio naudingumo klasė.

Energijos naudingumo sertifikatas butui paprastai išduodamas kur kas greičiau, ir nereikia atlikti jokių skaičiavimų, tačiau butų energetinis naudingumas paprastai yra labai žemas, taigi, tuo atveju, jei manoma, kad naudingumo klasė yra aukštesnė, gali būti atliekami skaičiavimai, nors tai tikrai ne visuomet pasiteisina.

Jei jums reikalingas energijos naudingumo sertifikatas, tokiu atveju kreipkitės į specialistus, kurie atliks reikalingus skaičiavimus, ir nustatys, koks yra namų energetinis naudingumas. Nors tai kartais atrodo kaip bereikšmis formalumas, tačiau tai iš tiesų labai naudinga ir gali praversti, kuomet norima, kad namą būtų galima parduoti ar išnuomoti pačia geriausia kaina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *