Energetinio naudingumo sertifikatas: kam jis reikalingas?

Energetinio naudingumo sertifikatas šiandien yra būtinas, kuomet norima savo būstą išnuomoti ar parduoti. Nors kartais tai kelia pasipiktinimų, ir manoma, kad tai tėra dar vienas formalumas, tačiau tai gali turėti nemažai privalumų ir pačiam namo savininkui. Šis dokumentas parodo, ar pastatas yra pakankamai ekonomiškas, tai yra, ar jį apšildyti sunaudojamas didelis energijos kiekis. Namo ekonomiškumas žymimas klasėmis, kurių pati aukščiausia yra A, o žemiausia – G.

energetinio naudingumo sertifikatasStandartiniai butai paprastai nėra ekonomiški, ir jų energetinio naudingumo klasė paprastai yra G. Norint gauti energetinio naudingumo sertifikatą, paprastai nereikia atlikti jokių skaičiavimų, ir sertifikatas išduodamas tikrai gana paprasta tvarka. Vis dėlto, tuo atveju, kai sertifikatas reikalingas namui, turi būti atlikti reikalingi skaičiavimai, kad būtų galima įvertinti pastato energetinį naudingumą. Tai paprastai reikalinga ir tuomet, kai užbaigiama namo statyba, ir tuomet, kai būstą planuojama parduoti ar išnuomoti. Svarbu žinoti, kad šis sertifikatas galioja dešimt metų, ir vėliau skaičiavimai turėtų būti atliekami iš naujo.

Sertifikatas gali būti naudingas ne tik potencialiems namo nuomininkams ar pirkėjams, kuriems paprastai yra svarbu, ar namas yra ekonomiškas, bet ir pačiam namo savininkui, nes tuo atveju, kuomet įvertinama, kad namo energetinė klasė yra aukšta, namo kaina gali pakilti, taigi, namą parduoti ar išnuomoti galima dar didesne kaina. Paprastai kiekvienas potencialus namo pirkėjas arba nuomininkas nori, kad namą išlaikyti kainuotų kuo pigiau, ir šis sertifikatas yra vienintelis dokumentas, kuris gali tai įrodyti.

Taigi, jei planuojate išnuomoti arba parduoti namą, pasirūpinkite šiuo formalumu. Taip pat nevertėtų jaudintis dėl to, kad gali būti nustatyta žema energetinio naudingumo klasė. Tokiu atveju specialistai paprastai pateikia siūlymus, kaip galima būtų tai ištaisyti, taigi, tikrai ne viskas prarasta, ir namo energetinį naudingumą galima padidinti, atlikus tam tikrus keitimus pastate. Taigi, išsirinkite kvalifikuotus specialistus, kurie atliks skaičiavimus jūsų namuose, ir galite būti garantuoti, kad energetinio naudingumo sertifikatas bus naudingas ir jums – juk dėl to gali pakilti net jūsų namo kaina.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *