Energetinio naudingumo sertifikatas: kaip jį gauti?

Energetinio naudingumo sertifikatas reikalingas tais atvejais, kai norima savo būstą parduoti arba išnuomoti. Šis sertifikatas parodo, koks yra sunaudojamas energijos kiekis, kuris išreiškiamas tam tikra klase. Tai parodo, ar namo (buto) sunaudojamas energijos kiekis yra pakankamai ekonomiškas. Butams šis sertifikatas paprastai paruošiamas šabloniškas, ir labai retais atvejais norima atlikti skaičiavimus. Be to, tai ne visada pasiteisina, nes ši paslauga kainuoja. Vis dėlto, norint parduoti namą, sertifikatas yra privalomas. Taigi, kokia tvarka jis gali būti išduodamas?

Energetinio naudingumo sertifikatasPirmiausia, ką jums reikia padaryti, tai susisiekti su įmone, teikiančia tokias paslaugas. Tą padaryti šiandien tikrai nėra sudėtinga, nes tai galite susirasti tiesiog internetu. Tai užtruks vos porą minučių. tuomet, kai išsirinksite bendrovę, galinčią suteikti jums reikiamas paslaugas, reikės susisiekti su konsultantu (telefonu arba elektroniniu paštu) ir užsakyti reikalingas paslaugas.

Kas vyksta toliau? Reikės pasirašyti darbų vykdymo sutartį, ir tuomet specialistai atvyks apžiūrėti pastato, kuriam reikalingas energetinio naudingumo sertifikatas. Bus patikrinti ir jūsų patekti nuosavybės dokumentai, ir jau tada bus pradedami skaičiavimai. Po to, kai tai bus atlikta, jums bus pateikiami siūlymai, kaip galima pagerinti jūsų pastato energetinį naudingumą. Tą padaryti itin naudinga, jei planuojate savo namą parduoti – daugumai pirkėjų rūpi ne tik paties namo kaina, bet ir tai, kiek jis yra ekonomiškas, ir kiek kainuos jo išlaikymas.

Kai tai bus padaryta, jums bus išduodamas sertifikatas. Šis dokumentas galioja 10 metų, ir vėliau skaičiavimus teks pakartoti dar kartą, jei namą bus norima parduoti arba išnuomoti.

Dažnai klausiama, kokia šio sertifikavimo kaina, tačiau vienareikšmiškai negalima atsakyti – tai priklausys nuo sertifikuojamo namo ploto. Kuo didesnė jo kvadratūra, tuo vieno kvadrato kaina yra mažesnė. Dėl tikslesnių kainų visada galima pasiteirauti konkrečių šias paslaugas teikiančių įmonių ir rasti tokį variantą, kuris būtų palankiausias būtent jums.

Taip pat sunku atsakyti, kiek laiko užtruks sertifikavimas, tai gali trukti ir kelias valandas, ir visą dieną – tai priklausys nuo pastato sudėtingumo.

Taigi, jei jums reikalingos tokios paslaugos, jų tiekėją galite rasti tiesiog internetu. Visada galite konkrečios įmonės pasiteirauti, kiek užtruks šie darbai ir kokia būtų jų preliminari kaina. Taigi, ieškokite ir tikrai rasite sau palankiausią variantą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *