Durys, kurių niekada nematome realybėje

O dabar apie duris, kurių niekada nematome. Kai skelbiama internal doors for sale, paprastai įsivaizduojame kažką buitiško ir pritaikomo realybėje. O jeigu pabandytume įsivaizduoti kiek kitokias duris ir vartus, negu esame įpratę matyti savo pasaulyje? Tuomet gautume išties keistą rezultatą.

Dangaus ir pragaro vartai

Vidinės durysDangaus vartų vaizdinys kažkokiu būdu pop kultūros mums visiems stovi suformuotas galvoja. Net jeigu netikime jokia religija, taip lengva įsivaizduoti tas dangaus duris – jos atrodo kaip auksiniai vartai. Jie tikrai dideli, apsupti debesų. Na, nes dangus turi būti danguje, ten, kur debesys. Aišku, kyla klausimas, kokia funkcija šių front doors, jeigu visi ten skraido kaip sielos arba kaip angelai, o vartai yra kažkur penki metrai ant penkių – juk galima praskristi pro apačią arba viršų. Na, bet gal ten veikia kokia nors dieviškoji signalizacija ar dar kas nors – negali žinoti. Taigi, tokie vartai iš tiesų niekur neegzistuoja, tačiau jie yra diegiami visiems vaikams katalikų į galvas.

Trijų paršelių namų durys

Viena populiariausių pasakų mus supažindina su namo statybos ypatumais. Namas iš šiaudų ir šakalių yra tikrai prastas, o štai iš plytų ir akmenų – vilko neįveikiamas. O kaip atrodo to namelio durys? Jos visada kažkokios nedidelės, medinės, gali būti su širdelės formos langeliu. Iš vidaus yra kokia nors primityvi spyna, kuri neva puikiai saugo gyvūnėlius nuo vilko.

Raganos durys

O šių durų tai tikrai niekur nerasite, bet turbūt užvis labiausiai norėtumėte rasti. Ar pamenate, kokią raganą Joniukas ir Gretutė sutiko miške? Apsimetėlę, turinčią valgomą namelį. Čerpės iš šokolado, langai iš zefyro, durys iš meduolių su karamele. Kokių skanumynų ten tik nebuvo. Mėsiaėdė ragana neblogai padirbėjo, kad nušertų Joniuką ir Gretutę ir juos paskui iškeptų. Aišku, jie kažkaip išsigelbėjo, tačiau namelio vaizdinys kiekvienam pasaką skaičiusiam vaikui palieka įspūdį. Juk, net ir su ragana viduje – kaip nuostabu būtų surasti tą namelį ir tas dureles, kur viskas yra valgoma ir visada šviežia.

Sezamai, atsiverk

Dar vienas stebuklas iš pasakos, tik šį kartą jau rytietiškos. Plėšikų vadas slėpė turtas uoloje, kuri turėjo duris. Šios gana moderniu būdu atsidarydavo tik ištarus burtažodį „Sezamai, atsiverk“. Tokių durų nėra, tačiau beveik kiekvienas žmogus žino šį burtažodį. Kartais norisi jį pasakyti praeinant pro prekybos centro duris, nes jos automatiškai atsidaro.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Current month ye@r day *