Mėnesio archyvas: 2015 m. liepos mėn.

Lauko baldai

Lauko baldaiLauko baldai gali papuošti jūsų kiemą. Pasirinkite stilingus, kurie derėtų prie aplinkos. Vasarą daugelis mėgsta leisti laiką gamtoje. Lauko baldus galite įsigyti jau pagamintus arba užsisakyti. Galite pasigaminti patys, žinoma, jei mokate tai daryti. Kiekviename mieste galite rasti idėjų savo kiemui. Lauko baldai Šiauliuose, Kaune, Vilniuje tokių pasiūlymų rasite ne vieną. Jums tereikia pasirinkti , kur įsigysite ir kokius. Apsilankykite elnias.lt, čia rasite ne tik baldų, bet ir daugelį kitų prekių. Įmonė teikia daugelį paslaugų, kad jūsų aplinka būtų nepriekaištinga. Nepakaks įsigyti gražius lauko baldus, jums reikės pasirūpinti augalais bei tvarka. Visa tai gali jums pasiūlyti elnias.lt. Ne kiekvienas gali skirti pakankamai laiko aplinkotvarkai, tačiau kiekvienam yra malonu, kada aplinkui gražu ir tvarkinga. Jums gali pagelbėti elnias.lt, teritorija gali būti apželdinta, augalai pasodinti, aplinka sutvarkyta. Įmonė pasiūlys ir nuolatinę teritorijų priežiūrą. Jums nereikės niekuo rūpintis. Pasirinkite jums patinkančius lauko baldus ir mėgaukitės gamta.

Skaityti straipsnį “Lauko baldai” »

Naudoti automobiliai lizingu – įsigijimas palankiomis sąlygomis

Naudoti automobiliai lizingNe visada turima pakankamai pinigų automobilio įsigijimui, tačiau šiomis dienomis išsiversti be nuosavos transporto priemonės gali būti pernelyg sudėtinga. Taigi, puikia išeitimi gali būti naudoti automobiliai lizingu: išsimokėti už transporto priemonę galėsite per nustatytą laikotarpį, todėl neteks patirtų nepatogumų, laukiant, kada sutaupysite pakankamai pinigų – juk automobilis yra reikalingas praktiškai kasdien.

Skaityti straipsnį “Naudoti automobiliai lizingu – įsigijimas palankiomis sąlygomis” »

Pastato energinio naudingumo sertifikavimas

Šiandieną statoma daug pastatų. Vieni jų yra gyvenamieji, o kiti kitokios įvairios paskirties. Kiekvienam turi būti atliktas pastato energinio naudingumo sertifikavimas. Jis skirtas pastato energijos sunaudojimo nustatymui. Statiniui priskiriama energinio naudingumo klase. Jos yra devynios, žemiausia, vidutinė ir aukščiausia. Aukščiausia klasė A++, tai parodo, kad pastatas vartoja labai mažai energijos. Tai gali būti ne visas pastatas, o jo dalis. Statinių energiniam naudingumui yra keliami specialūs reikalavimai. Energinio naudingumo klasė neturi būti pati žemiausia pastatų, kurie yra naujai pastatyti. Numatyta, kad klasė negali būti D, F, G, ji turi būti C arba aukštesnė. A klasė turi būti pastatams, kurie naujai statomi, darbai pradėti nuo 2016 metų. Žemesnė, šiuo atveju, netiks, kadangi neatitinka reikalavimų.

Energetinis naudingumasEnergetinį specifikavimą atlieka specialistai. Tokias paslaugas jums gali pasiūlyti ne viena kompanija. Galite pasirinkti, svarbu, kad įmonė būtų patikima. Jei ieškote, kas greitai, kokybiškai ir už prieinamą kainą atliktų šį darbą, kreipkitės į kskompanija.lt. Įmonė gali jums padėti, operatyviai atlikti energetinį sertifikavimą. Jums tereikia kreiptis į šią kompaniją. Pateikę prašymą ir reikiamus dokumentus galėsite pasirašyti sutartį. Įmonės atstovai atvyks į reikiamą vietą, kadangi pastatą būtina apžiūrėti. Nepamirškite, kad bus reikalingi dokumentai. Jums reikės pateikti kadastrinių matavimų bylą bei pastato projekto bylą. Šiuos dokumentus turi kiekvienas pastato savininkas. Jie tikrinami, po to atliekamas pastato energinio naudingumo sertifikavimas. Visi gauti duomenys turi būti perduoti jums. Galite pagerinti pastato naudingumą, kokiomis priemonėmis, taip pat, įvertinama.

Skaityti straipsnį “Pastato energinio naudingumo sertifikavimas” »

Kaimo sodybos ir turizmas

Kaimo turizmas mūsų šalyje klesti. Tai viena iš turizmo rūšių, kai poilsiaujama kaime ar užmiestyje. Šiuo metu siūlomos įvairios kaimo sodybos nuomai. Tai puiki galimybė tiek švęsti įvairias šventes, tiek ir poilsiauti.

Poilsis kaimeKaip surandamos sodybos tinkančios poilsiui ar pokyliams? Labai praprastai. Pasinaudojus interneto paieška galima atrasti puikius tinklapius, kuriuose pateikiamos sodybos. Čia yra įdiegta patogi paieškos sistema, todėl pagal norimus kriterijus galima greitai išsirinkti tik tai, kas jus domina. Juk ne visiems reikia sodybos tik Kaune, tad kam peržiūrinėti jas visas, jei galima atsirinkti tik reikiamą miestą ar apskritį? Taigi, jei jus domina sodybos nuoma Vilniaus rajone, tai pažymite šį paieškos kriterijų ir jums bus pateiktas sąrašas tik su šiame rajone esančiomis sodybomis.

Kitas svarbus kriterijus – aplinka. Galima rinktis sodybą, kuri bus prie ežero, upės, miško ir pan. Apsilankius interneto svetainėje, kurioje pateikiama informacija apie pasirinktą sodybą, rasite ir nuotraukų galeriją, todėl galėsite įsitikinti ar jums patinka aplinka. Taip pat svarbi ir vieta. Vieniems svarbu, kad nereikėtų toli važiuoti, o kiti priešingai nori kuo toliau vykti nuo savo namų.

Skaityti straipsnį “Kaimo sodybos ir turizmas” »

Keičiasi reikalavimai namų statybai

Jeigu seniau, norint Lietuvoje statyti gyvenamojo tipo namą energinio naudingumo sertifikatas galėjo siekti B klasę, tai nuo šiol reikalaujama A++. Apie tai, kaip šie naujieji reikalavimai pakoreguos namų statymo bei priežiūros įpročius, tikriausiai susimąsto ne vienas, planuojantis savo ateitį. Kalbamės su keliais jaunais žmonėmis, kuriems namo statyba dar tik ant nosies.

Tomas, jaunas tėtis

Namų statyba„Neseniai su žmona pagaliau pradėjome projektuotis savo būsimus namus. Kaip tik ir mąstome apie rąstinio namo statybą, nes aš esu iš Dzūkijos, augęs natūralioje aplinkoje, ir man plyta niekada neatstos medžio. Rąstinio namo statyba – mano sena svajonė, o ir žmona pritaria tokiam gyvenimo būdui, manoma, kad smagu būtų auginti vaikus tokioje nežalingoje aplinkoje. Tačiau neseniai pasikeitę reikalavimai naujai statybai, žinia, kad energinio naudingumo klase turės siekti A++, prisipažinsiu, šiek tiek išmušė iš vėžių. Aš suprantu, kad ir taip yra kvaila statytis kažkokį vasarnamį ir tikėtis jame gyventi. Ir taip mes būtume namą apšiltinę, tai yra savaime suprantami dalykai. Tačiau reikalavimai tikrai dabar yra labai padaryti griežti. Kai sužinojome, tai nutarėme gal net šiek tiek atidėti viską, nes kartais būna, kad kažkas priima įstatymą, o paskui susipranta, kad padarė kažkokią klaidą, kažkokią nesąmonę, ir truputį kažką atšaukia. Aišku, kad energinis naudingumas kiekvienam pastatui yra labai svarbus dalykas, bet norėtųsi tikėti, kad tai bus apgalvoto sprendimo rodiklis, ir nereikės daryti kažkokių skubotų pataisymų vien dėl to, kad dar kartą pasikeis tvarka. Žinoma, dar reikia ir susisiekti su tokia įmone, kuri apskritai matuoja tą energinį efektyvumą, nes kol tiksliai nežinome, kiek tos termoizoliacijos reikia, tai ir negalim kol kas tiksliai pasakyti. Gal ir taip, kaip planavom, viskas būtų gerai gavęsi“, – komentuoja Tomas.

Aurimas, verslininkas

Skaityti straipsnį “Keičiasi reikalavimai namų statybai” »