Mėnesio archyvas: 2014 m. spalio mėn.

Įstaigų ir įmonių pavadinimų vertimai

Įtaigų ir įmonių pavadinimai yra vieni iš sunkiausiai tvarkomų kanceliarijos dalių. Čia kalba gaigiau kaip kitur susipina su administraciniais, juridiniais ir kitais dalykais. Dažnai būna, kad įmonių pavadinimai verčiami netaisyklingai ir tai surado problemų ne tik pačioms įmonėms, bet administracinėms valdžios įstaigoms. Kaip teigia AJ Project vertimų biuro Vilniuje darbuotoja Galima įvardinti, kad Lietuvoje viena iš pagrindinių problemų, tai Lietuvoje registruotų įmonių nelietuviški pavadinimai. Tokie pavadinimai iš svetimų žodžių padaryti ar šiaip begalūniai pavadinimais. Jų vartojimą paskatino padidėjęs svetimybių amplūdis į lietuvių kalbą ir visų pirma negramatiniai pavadinimai. Tokie kaip, pavyzdžiui „Express“, „Cameron“ ir kt. Tokių pavadinimų atsiradimą galėjo paspartinti noras bendrauti su užsienio firmomis, noras parodyti savo moderniškumą, o kartais ir paprasčiausią kalbos jausmo stoką. Dažnai būna, kad įmonės, kurios pasirenka pavadinimus užsienio kalba net nepasidomi jų vertimu, ką tas pavadinimas reiškia ir t.t.

Aj projects vertimu biuras VilniujeJuos galima skirstyti į atskiras grupes. Viena tokia grupė, tai pavadinimai sudaryti iš lotynų kalbos žodžių. Kita grupė įmonių pavadinimų, tai paimama šaknis „Lit“ ir pridedama galūnė.

Kai kurios įmonės paima užsienio kalbos žodžių ir tiesiog juos išverčia, tačiau tokie pavadinimai skamba ne itin gražiai. Kitas įmonės paima lietuvišką žodį ir išverčia į pasirinktą kalbą. Taip gaunamas pavadinimas, kuris dažnai būna keistas darinys.

Taigi, kad būtų išvengta tokių nesklandumų pateiksime taisykles, kaip pagal Lietuvos Respublikos kalbos taisykles turi būti elgiamasi su įmonių pavadinimais ir jų vertimais.

Darant tikrinį pavadinimą prie pagrindo (bendrinio pavadinimo) pridedami keturių grupių konkretinamosios reikšmės žodžiai: geografiniai pavadinimai, skiriamosios reikšminės žodžiai, asmenvardžiai, kartais įvykių pavadinimais, simboliniai pavadinimai. Bendrinį pavadinimą tikriniu paverčia pridėtas vietovardis, reiškiantis vietą, kurioje įstaiga ar įmonę yra įsikūrusi, pavyzdžiui „Panevėžio cukraus fabrikas“, „Mosėdžio vidurinė mokykla“.

Tikrinį pavadinimą galima sudaryti ir su bendriniais žodžiais, jei jie nurodo skiriamąja ypatybę, pavyzdžiui „Lietuvių kalbos institutas“ . Tikriniai pavadinimai padaromi su nuosavybės santykį rodančiais asmenvardžiais.

Skaityti straipsnį “Įstaigų ir įmonių pavadinimų vertimai” »

Prezervatyvai: kaip išsirinkti tinkamiausius?

Perkami prezervatyvai turėtų būti tikrai kokybiški ir atitiktų savo pagrindinę paskirtį – apsaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo bei lytiškai plintančių ligų. Taigi, labai svarbu yra tai, kad rinktumėtės tik tikrai kokybiškus patikimų gamintojų prezervatyvus.

prezervatyvaiŠiandien siūlomų prezervatyvų pasirinkimas tikrai labai platus, tad kiekvienu atveju tikrai galima išsirinkti patį tinkamiausią variantą. Taip pat didelį prezervatyvų pasirinkimą galima rasti ne tik vaistinėse bei prekybos centruose, tačiau taip pat ir internetinėse parduotuvėse. Ne visada paprasta išsirinkti pačius tinkamiausius prezervatyvus – juk vaistinėse bei prekybos centruose prezervatyvai paprastai yra parduodami dėžutėmis, taigi, norint išbandyti kuo daugiau rūšių, tenka išleisti tikrai nemažai pinigų. Įvairiose internetinėse parduotuvėse, kuriose yra parduodami prezervatyvai, galite pirkti prezervatyvus ne dėžutėmis, o vienetais, tad tai tikrai leis jums išbandyti kuo daugiau prezervatyvų rūšių, išleidžiant visai nedaug pinigų.

Labai svarbu yra tai, kad būtų pasirenkamas tinkamas prezervatyvų dydis, ir šiandien tikrai yra iš ko rinktis. Deja, tuo atveju, jei prezervatyvas yra per mažas ar per didelis, lytinio akto metu jis gali plyšti, tad reikėtų pasirūpinti, kad taip nenutiktų.

Renkantis prezervatyvus tikrai nereikėtų kreipti dėmesį vien tik į kainą, ir čia taupyti tikrai nereikėtų – rinkitės patikimų gamintojų prezervatyvus, o tuo atveju, jei norite sutaupyti šiek tiek pinigų, tikrai nereikia rinktis prastesnius gamintojus – juk paprasčiausiai galite įsigyti prezervatyvų internetu, kur jų kaina paprastai yra mažesnė.

Retais atvejais žmonės yra alergiški prezervatyvams, tačiau tai nereiškia, kad jų reikėtų visiškai atsisakyti – paprastai alergija kyla nuo latekso (nors tokie atvejai yra tikrai reti), ir tuomet paprasčiausiai vertėtų rinktis kitokių medžiagų prezervatyvus.

Taigi, tereikia atkreipti dėmesį į kelis svarbius dalykus: patikimumą, dydį bei medžiagas, ir šie trys dalykai yra patys svarbiausi renkantis prezervatyvus. Taip pat šiandien galima rinktis labai įvairius prezervatyvus, kurie teikia skirtingus pojūčius: siūlomi kvapnūs, prailginantys lytinį aktą, šaldantys ir t.t. prezervatyvai. apsilankę internetinėse prezervatyvų parduotuvėse rasite tikrai gausų pasirinkimą, o svarbiausia yra tai, kad pirkdami po vieną vienetą skirtingų rūšių prezervatyvus tikrai galėsite išbandyti dar daugiau jų rūšių.

Apranga

malonūs tie, kurių rūbai yra tvarkingi, nesuplyšę, švarūs. Neplautas rūbas gali ne tik netvarkingai atrodyti, bet ir turėti nemalonų kvapą. Besąlygiškai dėvimi drabužiai turi puošti. Svarbu pasirinkti tinkamus. Jūsų nepuoš rūbai, kurie jums netinka. Gali būti ne jūsų dydis, per dideli arba maži drabužiai dažnai krinta į akis. Ne kiekvienam tinka visa spalvų paletė, nors drabužis ir gražus, jis gali netikti prie jūsų kūno formų, sudėjimo, jei tai yra bliuzelė, suknelė ar marškiniai, jie gali netikti prie jūsų veido. Teko, turbūt, kiekvienam matyti, kada drabužis, tarsi „išmuša žmogų iš veido“. Daugelis žino, kurios spalvos netinka, todėl renkasi drabužius kitokių atspalvių.

aprangaDrabužius galite pirkti parduotuvėse arba internetu. Antrasis būdas apsipirkti yra patogesnis, daugelio pamėgtas. Elektroninėse parduotuvėse patogu apsipirkinėti. Jums nereikia niekur eiti iš namų. Apsipirkti galite patogiai sėdėdami fotelyje. Visa reikiama informacija pateikiama internete. Čia galite matyti dydžius, spalvas, medžiagas bei kitas svarbias specifikacijas. Internete prie kiekvieno rūbo pateikiamos kainos. Pasirinkę prekę glite už ją iš karto atsiskaityti. Aprangą galite pasirinkti internetinėse parduotuvėse, tai gali jums kainuoti netgi pigiau. Pardavėjas pristatys jums pasirinktas prekes nurodytu adresu. Tai patogus aprangos įsigijimo būdas.

Aprangą renkasi kiekvienas pagal savo skonį. Vieni mėgsta išskirtinius drabužius, kurių neturėtų daugiau niekas. Kiti lieka ištikimi garsiems gamintojams. Treti dėvi tiesiog tai, kas patinka bei ką nesunkiai galima rasti drabužių parduotuvėse. Kai kurie žmonės perka padėvėtus drabužius, žinoma, ir čia galite rasti įdomių ir gražių rūbų už mažesnes kainas. Apranga labai svarbi moterims ir merginoms, juk kiekviena nori atrodyti žavingai ir gražiai. Tinkamai parinkti drabužiai puošia žmones, nors daugelio nuomonė yra tokia, kad žmogus puošia drabužį. Moterys neretai susiduria su tuo, kad reikia paslėpti kai kuriuos trūkumus. Tai padaryti gali padėti tinkama apranga. Pasirinkite spalvas, nuo seno yra žinoma, kad juoda spalva bei kitos tamsesnės gali vizualiai sumažinti apimtis. Tuo galite pasinaudoti ir paslėpti apkūnesnes kūno vietas. Tinkami drabužiai gali padaryti stebuklus, rūbas nebūtinai turi būti garsaus gamintojo gaminys, svarbiausia, kad jums tiktų. Nereikėtų aklai vaikytis mados. Ne visi drabužiai tinka kiekvienam. Aprangą rinkitės atidžiai, skirkite tam daug dėmesio, jei norite atrodyti gražiai ir stilingai. Ne veltui yra sakoma, kad pagal išvaizdą žmogus yra sutinkamas.

Apranga

Apranga yra svarbi kiekvienam. Nesvarbu ar žmogus jaunas, ar pagyvenęs. Šiandieną yra didelis pasirinkimas įvairiausių drabužių ir aksesuarų. Miestuose ir miesteliuose galite apsilankyti daugybėje gražiausių parduotuvių, kuriose rasite prabangių drabužių. Kai kurios moterys ir merginos mėgsta jose parduotuvėse ir rinktis rūbus. Daugelyje prabangių drabužių parduotuvių kainos yra aukštos. Ne kiekvienas gali sau leisti įsigyti patinkantį sijoną, megztinį, kelnes, švarkelį ar kita. Žmonės, kurių pajamos nėra didelės, ieško drabužių, kurie kainuoja mažiau. Galite apsipirkinėti internetu. Čia galite rasti mažiau kainuojančių rūbų. Užsisakyti juos yra gana paprasta, jei tai darote pirmą kartą, gali kilti klausimų. Tokiu atveju, susisiekite su pardavėju ir jums bus viskas aišku. Antrą, trečią kartą jums bus viskas aišku. Greičiausiai rečiau lankysitės parduotuvėse, prioritetas bus pirkimui internetu.

aprangaKodėl verta pirkti aprangą internetu?

  • Pirmiausia, tai galite atlikti negaišdami daug laiko. Tereikia tik veikiančio interneto.
  • Jums nereikės eiti į parduotuves. Neradus tinkamos aprangos, gali tekti apsilankyti ne vienoje. Nepamirškite, kad sandėlyje ne visada būna visi dydžiai. Pirkdami internetu galite iš karto matyti, kokie dydžiai yra jūsų pasirinktų rūbų.
  • Nieko neprarandate pirkdami elektroninėse parduotuvėse. Čia pateikiamos nuotraukos, išsamūs aprašymai.
  • Pirkti galite patogiai, atsiskaitymas – internetu.
  • Prekės jums gali būti pristatytos, nereikės važiuoti jų atsiimti.
  • Pristatymas gali nekainuoti papildomai. Daugelis pardavėjų, kurie užsiima elektronine prekyba, siūlo nemokamą atvežimą. Tokie pasiūlymai dažniausiai pateikiami tiems, kurie perka prekių už didesnes sumas.

Pirkti aprangą internetu verta. Jei dar tokiu būdu neapsipirkinėjote, būtinai pabandykite, neabejotinai, tai jums patiks. Apranga visada turėtų būti tinkama, tai formuoja jūsų įvaizdį. Kiekvienas žmogus geriau jaučiasi, kada gražiai atrodo. Moterys ir merginos mėgsta komplimentus. Suprantama, jei būsite apsirengę jums netinkančia apranga, niekas nepasakys, kad žavingai atrodote. Nepamirškite ir aksesuarų, kurie tiktų prie jūsų aprangos, stiliaus. Pasirinkite papuošalus, kurie derėtų prie suknelės ar palaidinės. Reikėtų atsižvelgti į madas, žinoma, nereikėtų aklai sekti. Madingos kelnės, palaidinė, švarkas ar kitas rūbas gali tikti ne visiems. Reikėtų atsižvelgti į savo kūno sudėjimą. Anksčiau dažnai pasitaikydavo, kad kai kuriuose darbuose buvo reikalaujama, kad darbuotojai dėvėtų specialią aprangą. Ofisuose darbuotojai turėdavo dėvėti kostiumėlius ar kitus ofisinius drabužius. Šiandieną daugelyje įmonių į tai mažiau atsižvelgiama, tačiau atrodyti turite visada puikiai. Nepamirškite, kad apranga tai pirmas įvaizdis, pagal kurį žmonės jus pasitinka.

Paskolos internetu: kaip pasiskolinti ir grąžinti?

Paskolos tam tikrose situacijose tikrai gali būti pačia geriausia išeitimi, nes gana dažnai nutinka taip, kad pinigų reikia skubiai tam tikroms svarbioms išlaidoms, o susirasti, kas galėtų paskolinti, ne visada taip paprasta. Taigi, tokiu atveju tikrai gali padėti tokios bendrovės, kurios teikia paskolas internetu: pinigai jus gali pasiekti tikrai labai greitai, ir jums neteks sukti galvos, iš kur būtų galima gauti pinigų. Taigi, kaip viskas vyksta: kaip galima pasiimti paskolą ir kaip ją reikia grąžinti?

paskolosViskas yra gana paprasta, ir jums visų pirma reikėtų susirasti bendrovę, kuri teikia paskolas internetu. Kadangi šiandien tokių įmonių galima rasti tikrai nemažai, galėsite palyginti skirtingų bendrovių nustatytus įkainius ir išsirinkti sau tinkamiausią variantą. Paprastai tikimasi, kad nustatytas paskolos mokestis bus kuo mažesnis, taigi, tikrai galėsite išsirinkti tokią bendrovę, kuri siūlo pačias palankiausias sąlygas.

Kai išsirinksite tokią paskolas teikiančią bendrovę, kuri galėtų geriausiai pateisinti jūsų lūkesčius, tuomet galėsite pereiti prie kito žingsnio – registracijos. Jums reikės užpildyti reikalingus duomenis, patvirtinti savo asmens tapatybę, taip pat ir užpildyti paraišką norimo dydžio paskolai. Kai tai atliksite, jūsų paraiška bus išnagrinėta, o neilgai truks jums bus pateiktas atsakymas, ar paskola tikrai gali būti suteikta. Jei nutiks taip, kad paraiška bus patvirtinta, pinigai bus labai greitai pervedami į jūsų banko sąskaitą.

Labai svarbu yra tai, kad paskolos būtų grąžinamos laiku, taigi, prieš skolinantis reikėtų gerai pagalvoti, ar tikrai pavyks grąžinti pasiskolintą pinigų sumą. Tai padaryti galėsite labai paprastai, paprasčiausiai iš savo banko sąskaitos pervesdami reikiamą pinigų sumą, o tam tikrai neteks sugaišti daug savo brangaus laiko.

Taigi, pasiimti ir grąžinti paskolą iš tiesų yra labai paprasta, tačiau visa turite būti garantuoti, jog pasiskolintą pinigų sumą grąžinsite be jokio vargo – skolintis vertėtų tik tais atvejais, kai tuo tiesiog neabejojate, nes nereikėtų pamiršti,kad už pradelstas dienas visada yra skaičiuojami delspinigiai, o to tikrai niekas nepageidauja, taigi, skolintis vertėtų tik itin viską gerai apsvarsčius.