Mėnesio archyvas: 2014 m. gegužės mėn.

Energinio naudingumo sertifikatas

Energinio naudingumo sertifikatas šiandien jau yra būtinas, kuomet norima savo turimą būstą išnuomoti ar parduoti. Tai yra vienintelis dokumentas, kuris gali parodyti, ar jūsų būstas yra pakankamai ekonomiškas, o tai svarbu kiekvienam potencialiam pirkėjui ar nuomininkui. Nieko nuostabaus, juk kiekvienas tikisi, kad būstas bus pakankamai ekonomiškas, ir jo išlaikymas kainuos kuo pigiau.

energinio naudingumo sertifikatasTaigi, tuo atveju, jei planuojate parduoti ar išnuomoti būstą, svarbu pasirūpinti šiuo formalumu. Jei skaičiavimai buvo atlikti anksčiau, svarbu įsitikinti, kad sertifikatas vis dar yra galiojantis – jo galiojimo terminas siekia dešimt metų, ir vėliau skaičiavimai turi būti atliekami iš naujo. Nors namų šeimininkai baiminasi, ar nereikės nuleisti būsto pardavimo ar nuomos kainos, jei bus paskaičiuota, kad būsto energetinio naudingumo klasė yra labai žema. Vis dėlto, baimintis nevertėtų, nes specialistai, atliekantys skaičiavimus, gali patarti, koks sprendimas galėtų būti pats geriausias, ir kaip galima būtų padidinti energetinį naudingumą.

Skaityti straipsnį “Energinio naudingumo sertifikatas” »

Kokiu būdu yra geriausia keliauti į užsienį?

Norintys keliauti į užsienį, pavyzdžiui, į Daniją, vis dažniau pasirenka greituosius mikroautobusus. Šis pasirinkimas populiarėja, nes kelionės lėktuvais yra nepigios ir skrendant jais yra labai griežtai ribojamas bagažo kiekis. Jei vykstate į poilsinę kelionę ir Jums svarbiausia greitis ir komfortas, tuomet lėktuvas tikrai tinkamas pasirinkimas. Tačiau, jei važiuojate dirbti ar aplankyti giminių, greičiausiai tenka riboti pajamas ir vežtis nemažą bagažą. Jei vykstate į Daniją, vienas geriausių kelionės pasirinkimu yra keleivių pervežimas mikroautobusais. Tik reikia išsirinkti patikimą bendrovę, kuri teiktų lanksčius važiavimo grafikus, bei:

  1. Paimtų ir nuvežtų iš sutartos vietos iki galutinio Jūsų pageidaujamo maršruto – tai yra esminis tokios kelionės privalumas, nes nereikia mokėti papildomų mokesčių vietiniam transportui;
  2. Vairuotojai būtų patyrę profesionalai;
  3. Keleiviai būtų draudžiami draudimu nuo nelaimingu atsitikimų visos kelionės metu;
  4. Mikroautobusai būtų patogūs ir su erdvia bagažo talpa.

i danijaKad kelionė neprailgtų, mikroautobusuose turi būti įrengti televizoriai, muzikos grotuvai, šildymas ir kondicionierius bei reguliuojamos sėdynės, tam, kad galėtumėte patogiai pamiegoti kelionės metu.

Jei vis dėlto turite daug bagažo, bet patys norite skristi lėktuvu, tuomet geriausia paslauga Jums būtų – krovinių gabenimas. Nuskridę į užsienį, netrukus sulauksite ir viso savo bagažo iki pat savo namų. Tai be galo patogu nuolat keliaujantiems žmonėms, kurie mėgsta su savimi vežiotis daug daiktų. Taip pat, jei norite siųsti savo artimiesiems siuntinius, ši paslauga irgi Jums pagelbės, nes greitai, pigiai ir saugiai galėsite persiųsti savo siuntas (pavyzdžiui, dovanas). Už Jus yra sutvarkomi visi muitinės reikalai.

Jei kraustotės gyventi į Daniją ir norite ten turėti savo dabartinį automobilį – automobilių gabenimo paslauga irgi labai pravers. Jums neteks skirtis su savo mėgstama transporto priemone, nes kol Jūs keliausite už Jus saugiai su tralu bus nugabentas ir automobilis.

Energetinio naudingumo sertifikatas: kam jis reikalingas?

Energetinio naudingumo sertifikatas šiandien yra būtinas, kuomet norima savo būstą išnuomoti ar parduoti. Nors kartais tai kelia pasipiktinimų, ir manoma, kad tai tėra dar vienas formalumas, tačiau tai gali turėti nemažai privalumų ir pačiam namo savininkui. Šis dokumentas parodo, ar pastatas yra pakankamai ekonomiškas, tai yra, ar jį apšildyti sunaudojamas didelis energijos kiekis. Namo ekonomiškumas žymimas klasėmis, kurių pati aukščiausia yra A, o žemiausia – G.

energetinio naudingumo sertifikatasStandartiniai butai paprastai nėra ekonomiški, ir jų energetinio naudingumo klasė paprastai yra G. Norint gauti energetinio naudingumo sertifikatą, paprastai nereikia atlikti jokių skaičiavimų, ir sertifikatas išduodamas tikrai gana paprasta tvarka. Vis dėlto, tuo atveju, kai sertifikatas reikalingas namui, turi būti atlikti reikalingi skaičiavimai, kad būtų galima įvertinti pastato energetinį naudingumą. Tai paprastai reikalinga ir tuomet, kai užbaigiama namo statyba, ir tuomet, kai būstą planuojama parduoti ar išnuomoti. Svarbu žinoti, kad šis sertifikatas galioja dešimt metų, ir vėliau skaičiavimai turėtų būti atliekami iš naujo.

Sertifikatas gali būti naudingas ne tik potencialiems namo nuomininkams ar pirkėjams, kuriems paprastai yra svarbu, ar namas yra ekonomiškas, bet ir pačiam namo savininkui, nes tuo atveju, kuomet įvertinama, kad namo energetinė klasė yra aukšta, namo kaina gali pakilti, taigi, namą parduoti ar išnuomoti galima dar didesne kaina. Paprastai kiekvienas potencialus namo pirkėjas arba nuomininkas nori, kad namą išlaikyti kainuotų kuo pigiau, ir šis sertifikatas yra vienintelis dokumentas, kuris gali tai įrodyti.

Taigi, jei planuojate išnuomoti arba parduoti namą, pasirūpinkite šiuo formalumu. Taip pat nevertėtų jaudintis dėl to, kad gali būti nustatyta žema energetinio naudingumo klasė. Tokiu atveju specialistai paprastai pateikia siūlymus, kaip galima būtų tai ištaisyti, taigi, tikrai ne viskas prarasta, ir namo energetinį naudingumą galima padidinti, atlikus tam tikrus keitimus pastate. Taigi, išsirinkite kvalifikuotus specialistus, kurie atliks skaičiavimus jūsų namuose, ir galite būti garantuoti, kad energetinio naudingumo sertifikatas bus naudingas ir jums – juk dėl to gali pakilti net jūsų namo kaina.

Proginės suknelės: kaip išsirinkti tinkamiausią?

Proginės suknelės praverčia tikrai gana dažnai,juk švenčių gali būti daugybė: vestuvės, išleistuvės, krikštynos ir t.t. Įvairių švenčių norima atrodyti tikrai puošniai, tačiau kartais išsirinkti tinkamiausią suknelę nėra taip paprasta, kaip gali atrodyti iš pradžių. Taigi, į ką atkreipti dėmesį renkantis sukneles?

proginės suknelėsPrieš įsigyjant vienokią ar kitokią suknelę, vertėtų pagalvoti apie tai, ar suknelę pritaikysite tik vienai progai, ar ją galėsite apsivilkti ir dar kartą. Taigi, tuo vadovaujantis galite nusistatyti pinigų sumą, kurią galite leisti įsigyjant suknelę. Jei manote, kad suknelę apsivilksite tik vieną kartą, tokiu atveju tikrai nėra reikalo investuoti daug pinigų, ir norint sutaupyti vienas geriausių pasirinkimų –pirkti suknelę internetu, nes čia jos paprastai kainuoja pigiau nei fizinėse parduotuvėse.

Jei nuspręsite pirkti suknelę internetinėje parduotuvėje, vertėtų apgalvoti, kas labiausiai tinka jūsų figūros tipui.Kadangi perkant tokiu būdu nėra galimybės suknelę pasimatuoti, taigi, vertėtų žinoti savo drabužių dydį (kartais pravartu žinoti ir tikslias savo apimtis centimetrais) ir tai, kokie drabužiai labiausiai tinka jūsų figūros tipui. Tokiu atveju galite būti garantuotos, kad pasirinkta suknelė tikrai puikiai tiks. Nevertėtų pamiršti, kad tai, kas tinka manekenui, demonstruojančiam drabužius, nebūtinai tiks ir jums, taigi, įvertinkite savo figūros tipą ir rinkitės tai, kas jums tinka labiausiai.

Skaityti straipsnį “Proginės suknelės: kaip išsirinkti tinkamiausią?” »

Virtuvės baldai: dažniausiai užduodami klausimai

Virtuvės baldai gali ne tik suteikti virtuvei jaukumo, bet ir užtikrinti, kad namų ruošos darbai eitųsi greitai ir sklandžiai. Taigi, virtuvės baldus tenka rinktis itin atidžiai ir neskubant – juk jie paprastai keičiami ne taip ir dažnai. Renkantis virtuvės baldus, gana dažnai iškyla įvairių klausimų, taigi, į juos pabandysime atsakyti.

virtuvės baldaiPakankamai dažnai klausiama, kaip išsirinkti virtuvės baldus, ir į ką vertėtų atkreipti dėmesį. Renkantis baldus, visų pirma, svarbu apgalvoti, kokie baldai geriausiai tiktų jūsų virtuvės išplanavimui. Jei virtuvė yra gana maža, tokiu atveju tenka pagalvoti, kokie baldai labiausiai tiktų, kad būtų patogūs, bet ir leistų sutaupyti vietos. Tokiu atveju geriausiu sprendimu gali būti baldų užsakymas, nes ne visada pavyksta rasti tinkamiausią variantą baldų parduotuvėse. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, ar pasirinkti baldai tikrai yra pakankamai kokybiški – labai svarbu žinoti, iš kokio medžio pagaminti baldai. Rinkdamiesi baldus, taip pat pagalvokite ir apie tai, ar artimiausiais metais planuojate daryti remontą virtuvėje, ir kokios spalvos tuomet vyraus. Gana dažnai geriausiu pasirinkimu tampa gana neutralių spalvų virtuvės baldai, nes jos puikiai derės ir keičiant virtuvės plyteles ar tapetus.

Taip pat gana dažnai klausiama, kokį stalviršį vertėtų rinktis – blizgų ar matinį. Nors gana dažnai teigiama, kad blizgus paviršius atrodo estetiškiau, tačiau nereikėtų pamiršti, kad toks paviršius greičiau susibraižo, taigi, matinis paviršius yra kur kas praktiškesnis.

Vienas didžiausių "galvosūkių" yra tai, ar vertėtų pirkti jau pagamintus virtuvės baldus, ar juos užsisakyti. Viskas priklausys nuo to, kaip greitai jūs norite įrengti virtuvę – baldų gamyba paprastai užtrunka kelias savaites, ir ne visada norima laukti. Vis dėlto, toks sprendimas pasiteisina kur kas dažniau, nes ieškant patinkančių jau pagamintų baldų, paprastai sugaištama ne taip ir mažai laiko. Taigi, vertėtų apgalvoti, kokie baldai geriausiai atitiktų jūsų lūkesčius, ir sprendimą priimti tik gerai viską apgalvojus. Virtuvės baldai paprastai tarnauja ilgiau nei dešimtmetį, taigi, renkantis balus ir priimant sprendimą tikrai nevertėtų skubėti.