Mėnesio archyvas: 2014 m. sausio mėn.

Ekovata

Kas yra ekovata? Tai – termoizoliacinė medžiaga, kuri naudojama renovuojamus ir naujus pastatus apšildyti. Jidevynioliktame amžiuje sukurta Anglijoje, ir šiandien gana plačiai naudojama ir mūsų šalyje.

Kokie ekovatos privalumai? Visų pirma, ji sulaiko šilumą ir jos nepraleidžia, taigi, namuose tampa kur kas šilčiau bei išleidžiama mažiau lėšų, norint apšildyti būstą. Taip pat svarbu ir tai, kad ji itin atspari drėgmei bei ugniai, taigi, galite būti tikri, kad toks apšiltinimo būdas bus ilgaamžis. Gera žinia ir tiems, kurie baiminasi dėl triukšmo – ekovata pasižymi puikia garso izoliacija. Galite būti užtikrinti, kad nesiveis pelėsis, grybelis arba vabzdžiai. Ta- vienas geriausių sprendimų, norint, kad jūsų namuose visada būtų šilta ir būtų sueikvojama kuo mažiau šilumos energijos. Vieną kartą investavus namų šiltinimui, dar ilgai galėsite džiaugtis šiltais ir jaukiais namais. Ne veltuiekovata šiandien yra tokia populiari. Ekovata – tai kokybiškas, efektyvus, ekologiškas ir praktiškas sprendimas.

Kokie galimi šiltinimo būdai? Jų gali būti keli: pavyzdžiui, gali būti sausas uždarų bei atvirų ertmių šiltinimas, šlapias arba šlapias klijinis šiltinimas. Ekovata gali būti šiltinami oro tarpai, stogas, grindys, perdangos, palėpės ir t.t.

Skaityti straipsnį “Ekovata” »

Endodontija: DUK

Endodontija – Dantų šaknų kanalų gydymas yra viena iš labiausiai išvystytų odontologijos šakų. Daugeliui pacientų ši odontologijos šaka yra gana paslaptinga ir žmonėms kyla daug klausimų susijusių su endodontija.

Šis straipsnis yra skirtas tam, kad padėtų skaitytojams atsakyti į jiems rūpimus klausimus ir padėtų išsaugoti dantų sveikatą.  Išrinkome dažniausiai pasitaikančius klausimus kuriuos užduoda mūsų odontologijos klinikos kaune pacientai.

Kaip žinoti, kada žmogui yra reikalinga endodontija?

Endodontija yra reikalinga tada kai žmogui atsiranda spontaniškas dantų skausmas. Toks skausmas yra tarsi signalas kuris Jums sako, kad Jums prasidėjo dantų šaknų kanalų uždegimas kuris dažniausiai atsiranda dėl laiku nepašalinto dantų karieso ir Jums yra reikalingas endodontinis gydymas.

Skaityti straipsnį “Endodontija: DUK” »

Gėlės į namus: kada tai geriausias pasirinkimas?

Gyvenime tikrai dažnai pasitaiko tokių situacijų, kai neturime galimybės pasveikinti mylimą žmogų svarbia proga. Tokių progų gali pasitaikyti tikrai nemažai: Moters ar Motinos diena, gimtadienis, vestuvės, vestuvių sukaktis, išleistuvės ir t.t. Ką daryti tokiu atveju, kai nesate šalia ir negalite pasveikinti jums brangių asmenų? Tokiu atveju bene geriausias pasirinkimas – gėlės į namus, kurios gali būti pristatomos būtent tą dieną, kai solenizantas švenčia svarbią progą.

gėlės į namusGėlės į namus gali būti pristatomos nurodytam asmeniui net tuomet, kai gyvenate užsienyje. Gana dažnai svarbiomis progomis siunčiami atvirukai arba siuntiniai, tačiau niekada negalite būti užtikrinti, kad visa tai bus gauta būtent tą dieną, kada reikia. Pasitaiko ir tokių atvejų, kad atvirukas, siunčiamas į užsienio šalis, gali būti gaunamas tik po mėnesio ar dar ilgiau. Taigi, asmuo gaus pasveikinimą gerokai vėliau. Žinoma, tai galite numatyti iš anksto, ir išsiųsti jį kur kas anksčiau, tačiau ir tai ne visada pasiteisina: juk vyrauja prietarai, kad negalima svarbiomis progomis sveikinti iš anksto.

Skaityti straipsnį “Gėlės į namus: kada tai geriausias pasirinkimas?” »

Ką daryti, kad imunitetas nusilpsta?

Ką daryti, kad imunitetas nusilpsta?

imunitetasGana dažnai savo sveikata susirūpiname tik tada, kai susergame. Dažniausiai taip nutinka tuomet, kai imunitetas tampa pernelyg silpnas. Deja, dažniausiai griebiamės tokių vaistų, kurie manome, kad greičiausiaipadės, ir tai dažniausiai būna antibiotikai. Vis dėlto, visų pirma vertėtų vartoti natūralius gydymo metodus ir homeopatinius vaistus.

Kartais manoma, kad homeopatinių vaistų poveikis tėra išgalvotas, ir jie prilygsta placebui – žmonės tiki, kad tai gali padėti, todėl taip ir nutinka. Vis dėlto, tai nėra tiesa. Homeopatiniai vaistai tikrai yra veiksmingi, ir t ne kartą yra įrodę mokslininkai. Šie vaistai paprastai gaminami iš natūralių produktų, tačiau jų sudėtyje taip pat gali būti ir cheminių elementų. Vis dėlto, homeopatinius vaistus turėtų paskirti gydytojas, nes visų pirma svarbuišsiaiškinti priežastį, kodėl pacientas susirgo.

Skaityti straipsnį “Ką daryti, kad imunitetas nusilpsta?” »

Energinio naudingumo sertifikatas

Šiandien energinio naudingumo sertifikatas ne tik yra būtinas, bet ir gali būti labai naudingas tiems, kurie nori parduoti savo būstą. Žinoma, didžiausia nauda bus tuomet, kai bus nustatyta, kad būsto energinisnaudingumas bus pakankamai aukštas.

Energinio naudingumo sertifikatasAukštu energetiniu naudingumu laikoma tada, kai jis yra gana aukštos klasės, pavyzdžiui, A arba B. Žemiausios klasės energiniu naudingumu laikoma G klasės energetinį naudingumą. G klasės paprastai būna butai, kurie nėra modernizuoti, ir buto sertifikatą galima gauti daug greičiau ir paprasčiau.

Skaityti straipsnį “Energinio naudingumo sertifikatas” »